reklamı kapat

POPÜLER

Marvel

Marvel’dan rakiplere göz dağı veren gelecek planları

Gişe başarısıyla göz kamaştıran Marvel Sinematik Evreni onuncu yılını kutluyor. Bu önemli kilometre taşı aynı zamanda gelecekte izleyici karşısına çıkacak pek çok heyecan verici projenin de habercisi. En azından Kevin Feige‘in açıklamaları bu yönde.

Bildiğiniz gibi şimdiye kadar sevdiğimiz pek çok süper kahraman beyaz perdeye taşındı. 2008’de Iron Man ile başlayan macera bugün Avengers Infinity War gibi sayısız kahramana yer verecek bir projeyle devam ediyor. Seneler süren tüm bu çalışmalar ve gelecek planları Vanity Fair‘ın Marvel özel dosyasında gündeme geldi. Burada stüdyonun başında yer alan Kevin Feige fazlasıyla heyecan verici açıklamalarda bulundu. Herhangi bir zaman kısıtlaması belirtmeden 20 filmin daha yolda olduğunu müjdeledi!

Eşi benzeri yok

Basit bir hesaplama yaparsak Iron Man’den itibaren şimdiye kadar 17 Marvel filmi seyrettik. Bunların üzerine yakında Black Panther, Ant-Man and the Wasp, Captain Marvel ve iki yeni Avengers filmi daha izleyici karşısına çıkacak. Böylece toplam sayı 22’ye ulaşacak. Tüm bu projelerin üstüne Kevin Feige’in müjdelediği 20 filmi daha ekleyince toplamda 42 filmlik kocaman bir evren ortaya çıkıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere devasa büyüklükteki bu evren sinema tarihinde bir ilk olacak. Bakalım bu yeni projeler ne gibi rekorlara imza atacak?