reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Marvel

Spider-Man ayrılığı öncesi Marvel’ın gelecek film için planları

Spider-Man hakları konusunda anlaşmaya varamayan Sony ve Disney, yolları ayırdı. Şimdi Sony’nin önünde planlı 2 film daha var. Peki ama Marvel planları neydi?

Artık duymayanın kalmadığı Sony ve Disney anlaşmazlığı sonrası Spider-Man, Marvel Sinematik Evreni‘nden ayrıldı. Ancak bu anlaşmazlıkla beraber Sony’nin Spider-Man’li filmlerinden de Marvel’ın yapımcılığı geri çekildi. Stüdyoların başındaki isim Kevin Feige, Homecoming’le beraber baş yapımcılığı üstlenmiş ve kahramanın filmlerinin izleyeceği hikaye detaylarını ayarlayan isim olmuştu. Şimdi Sony elinde taslakların bulunduğunu belirterek “kendi başına da” bu işin altından kalkabileceğine inanıyor. Feige’in yokluğunda diğer filmlerde de olan Amy Pascal yapımcılığı sırtlanıyor. Peki Feige neler planlıyordu? Bunun için birkaç hafta öncesine gitmemiz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel Studios’un kafasındaki Spider-Man planları

Kevin Feige’e temmuz ayında verdiği röportajda Far From Home’un ek sahnesinin ardından hikayenin gidişatı soruluyor. Feige ise gelecek filmlerde Peter Parker odaklı bir yapıda ilerlemek istediklerini belirtiyor. Röportajda Feige şu sözleri söylüyor: “Spidey’i Tony’nin ve diğer Avengers üyelerinin gölgesinden çıkmış halde görmek eğlenceli olacak. O artık kendi ayakları üzerinde, o artık kendi başına bir kahraman. Şimdi artık kendi sorunları ve savaşları var. Bunlar Civil War’daki Avengers savaşı ya da Infinity War ve Endgame’deki gibi ‘uzaylı’ karmaşası değil. Artık Peter odaklı ve Peter temelli filmler olacak.

Feige bir başka röportajında ise yeni Spider-Man filminden “tamamen farklı bir şey” beklememiz gerektiğini kaydetmişti. “Kendinizi daha önce hiç işlenmemiş bir hikayeye hazırlayın. Şimdi herkes Peter’ın kim olduğunu biliyor. İnsanlar onun asıl düşman olduğunu düşünecek. Mysterio son numarasını yaptı ve başarılı oldu. Bu da her şeyin farklı olacağı anlamına geliyor. Bu hikaye nereye gider, göreceğiz. Ancak bunun daha önce hiç yapılmamış bir Peter Parker hikayesini oluşturacak olması heyecan verici.” diyen Feige beklentileri de artırmıştı.

Şimdi ise aslında durumlar net değil. Sony’nin elindeki taslaklarla ilerlemesi bekleniyor. Ancak bu durum tamamen değişebilir de. Zira eldeki taslaklar gün sonunda her ne kadar Peter Parker odaklı bir hikayeye açılsa da Marvel Sinematik Evreni içinde düzenlenmişti. Bu taslaklarla çekime gidilse dahi keskin değişimler yapmak gerekecek. Tabii dramatik bir kararla tüm taslaklar çöpe atılıp yepyeni bir yol da izlenebilir. Bunu şimdilik zaman gösterecek.

İlginizi çekebilir

Bombshell fragmanı