reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Bitcoin Elon Musk

Elon Musk, Bitcoin’i kurdu iddialarına yanıt verdi

Tesla ile SpaceX‘in gündemden düşmeyen kurucusu dünyaca ünlü girişimci Elon Musk, dün Bitcoin’i kurdu iddialarıyla gündeme gelmişti. Ünlü CEO bu konuya resmi Twitter hesabından cevap verdi.

Sanal para birimi Bitcoin, düne kadar hep  Satoshi Nakamoto tarafından kurulmuş olarak geçiyordu. Kesin kurucu tartışmaları aktif olarak devam ederken, dün 2015 yılında SpaceX’ten ayrılan Sahil Gupta isimli çalışan ortalığı karıştıran bir açıklamada bulunmuştu. Gupta’ya göre PayPal ile dijital para konusunda tecrübesi bulunan Elon Musk, Bitcoin‘in “gizli” mucidi konumunda bulunuyor. Ancak Musk bunun doğru olmadığını söylüyor. Resmi Twitter hesabından bu konuda gelen bir soruyu cevaplayan CEO, “Bu doğru değil. Bir arkadaşım bana birkaç yıl önce biraz Bitcoin gönderdi, ancak nerede olduğunu bilmiyorum” açıklamasında bulundu.

Elon Musk, Bitcoin konusunu kapattı

Bu açıklama ile konuyu kapatan ünlü isim, evet ben kurdum deseydi de çok şaşırtmazdı. Musk ayrıca kendisine yöneltilen “Elon uzaylı mı yoksa Marslı mı?” sorusuna da cevap verdi. Ünlü CEO “Bunu daha önce de söyledim. Ben kesinlikle Mars’lıyım” yanıtını verdi. Twitter hesabını aktif olarak kullanan ve takipçileriyle yakından iletişim kurmayı seven Musk, bu açıdan oldukça takdir ediliyor ve yaptıklarını herkese açık paylaşıyor.