reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Dogecoin

Elon Musk duyurdu: Tesla, “dogecoin” ile ürün satışına başladı

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden kripto para dünyasında ses getiren “dogecoin” açıklaması yaptı.

Dünyanın en zengin insanı konumunda yer alan Elon Musk, 2021’in sonunda Twitter’dan yaptığı açıklama ile Tesla’nın resmî sitesinde sattığı otomobil harici diğer bazı ürünler (Kıyafet, vb.) için dogecoin kripto parayı kabul edeceğini aktarmıştı. O zaman buna bir deneme olarak başlayacaklarını belirten Elon Musk, bugün yaptığı yeni açıklama ile sürecin başladığını belirtti. Tesla’nın otomobil harici sattığı ürünlerin bazıları artık Dogecoin ile alınabiliyor.

Musk, bildiğiniz üzere bir “meme” olarak doğan dogecoin’i en çok öne çıkaran isimler arasında yer alıyor. Bu son açıklama nedeniyle de dogecoin yine ciddi şekilde değer kazanacak gibi görünüyor. Musk’ın kripto paralar üzerinde çok büyük bir etkisi bulunuyor ve bundan kâr eden kadar zarar eden kişiler de bulunuyor.

Bu arada bilmeyenler için Elon Musk ve Tesla’nın çok ciddi sayıda bitcoin’i bulunuyor ve firma bir dönem bitcoin ile otomobil satışı da planlanmıştı. Daha sonra ise bundan vazgeçilmiş, sürecin daha çevreci hale gelmesinin bekleneceği aktarılmıştı. Kripto paralar henüz çıkarılma yolları ve buna bağlı harcadıkları ciddi enerji nedeniyle çevreci bulunmuyor. Çünkü halen büyük oranda çevreye zarar veren kaynaklardan elektrik üretiliyor.

İlginizi Çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin