reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Dogecoin

Elon Musk duyurdu: Tesla, “Dogecoin” ile ürün satışı yapacak

Tesla ve SpaceX CEO’su ünlü isim Elon Musk, Twitter üzerinden kripto para dünyasında ses getiren bir “Dogecoin” açıklaması yaptı.

Geçtiğimiz aylarda hatırlarsınız Elon Musk’ın CEO’su olduğu elektrikli otomobil firması Tesla, 1,5 milyar dolar değerinde bitcoin satın almıştı. Firma bu dev hamlenin üzerine kişilerin bitcoin ile otomobil almasına da izin vermişti.

Bitcoin’e çok ilgi gösteren firma, daha sonra şaşırtan bir geri adım atmıştı. Firma bitcoin madenciliğinde fosil yakıt / kirli enerji kullanılması ve bunun çevreye verdiği zarar nedeniyle bundan sonra bitcoin ile satış yapmayacaklarını açıklamıştı.

Şimdi bu konuda sürpriz bir adım geldi. Elon Musk Twitter’dan yaptığı açıklama ile Tesla’nın resmi sitesinde sattığı otomobil harici diğer bazı ürünler (Kıyafet vb.) için Dogecoin kripto parayı kabul edeceğini aktardı.

Buna bir deneme olarak başlayacak Elon Musk, bildiğiniz üzere bir “meme” olarak doğan Dogecoin’i en çok öne çıkaran isimler arasında yer alıyor. Bu açıklama nedeniyle Dogecoin son 24 saat içerisinde tam yüzde 27’lik bir artış gördü ve artışın sürmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk: Tesla, SpaceX ve benim bitcoin kripto paralarımız duruyor demişti

Daha önce bu süreçte Tesla’nın, SpaceX’in ve Elon Musk’ın elindeki tüm Bitcoin’i sattığı iddia edilmişti. Ancak daha sonra konuşan Elon Musk, bunu net olarak yalanlamıştı. Katıldığı bir konferans kapsamında konuşan Musk, Tesla’nın SpaceX’in ya da kendisinin Bitcoin satmadığını net olarak belirtti. Buna ek olarak Musk, elinde Ethereum ve Dogecoin bulunduğunu da açıkladı. Bu arada Tesla’nın Bitcoin ile otomobil satmaya devam etmek istediği biliniyor. Firma şu an sadece sürecin daha çevreci hale gelmesini bekliyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin