reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin kripto paralar

Amazon iddiasıyla bitcoin ve diğerleri ciddi yükselişe geçti

Kripto para pazarı bugün gülüyor. Amazon iddiasıyla beraber bitcoin ve diğerleri ciddi yükselişe geçti. İşte detaylar;

Gündemde Amazon’un açtığı bir iş ilanı üzerinden ileride bitcoin gibi kripto paralar ile satışa başlayabileceği söylentisi dolanıyor. Bu henüz yüzde 100 kesin değil ancak Amazon gerçekten bu konuda bir adım atabilir.

İşte bu sadece söylenti sayesinde tüm kripto para pazarı yeşile döndü. Şu an bitcoin 38 bin doların üzerinde yer alıyor. Para birimi son 24 saat içinde yüzde 12’ye yakın değer kazandı.

En yakın takipçi ethereum ise son 24 saat içinde yüzde 9’a yakın değer kazanarak 2.300 dolar bandında bulunuyor.

Bu artışın elbette ne kadar süreci bilinmiyor. Ancak iki para birimi de halen 2021’de ulaştıkları maksimum değerlerden çok uzakta bulunuyor.

Amazon hamlesi dikkat çekerken, bitcoin hakkında en son Elon Musk konuşmuştu

Geçtiğimiz aylarda hatırlarsınız Elon Musk’ın CEO’su olduğu elektrikli otomobil firması Tesla, 1,5 milyar dolar değerinde bitcoin satın almıştı. Firma bu dev hamlenin üzerine kişilerin bitcoin ile otomobil almasına da izin vermişti.

Bitcoin’e çok ilgi gösteren firma, daha sonra bir geri adım attı. Firma bitcoin madenciliğinde fosil yakıt / kirli enerji kullanılması ve bunun çevreye verdiği zarar nedeniyle bundan sonra bitcoin ile satış yapmayacaklarını aktardı.

Daha önce bu süreçte Tesla’nın, SpaceX’in ve Elon Musk’ın elindeki tüm Bitcoin’i sattığı iddia edilmişti. Ancak geçtiğimiz hafta konuşan Elon Musk bunu net olarak yalanladı.

Katıldığı bir konferansta konuşan Musk, Tesla’nın SpaceX’in ya da kendisinin Bitcoin satmadığını net olarak belirtti. Buna ek olarak Musk, şu an elinde Ethereum ve Dogecoin bulunduğunu da açıklıyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin