reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin kripto para ethereum apple

Kripto pazarı yine düşüyor; Bitcoin, 30 bin dolar altını gördü

Kripto para birimi Bitcoin ve diğer birçok kripto para birimi için bir kez daha dev düşüşler gözleniyor. İşte son durumlar;

Bitcoin son dönemde biraz toparlanmaya başlamıştı ancak yine düşüş başladı. Uzunca bir süre sonra popüler kripto para birimi bir kez daha 30 bin dolar altına indi. Haberi yayımladığımız saat itibarıyla kripto para 29 bin dolarda geziyor.

Popüler para birimi için yedi günlük düşük yüzde 9, 24 saatlik düşüş ise yüzde 3’ün üstünde yer alıyor. Ethereum ise son 24 saat içerisinde görülen yüzde 3’e yakın değer kaybı ile 1.757 dolar bandında geziyor.

Ethereum için yeni günlük düşük yüzde 10’ün üzerinde yer alıyor. Alanın en popülerleri dışında diğer para birimleri de ciddi değer kaybediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin gibi kripto paralar için durum uzun zamandır stabil olmadı

Özellikle Çin’deki sağlam hamleler pazarı ciddi şekilde etkiliyor. Çin hatırlarsınız finansal kurumların ve ödeme şirketlerinin kripto para birimi işlemleriyle ilgili hizmetler sunmasını yasaklamış ve yatırımcıları da spekülatif kripto ticaretine karşı uyarmıştı.

Daha sonra ise Çin Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi’nden gelen bitcoin işlemleri ve madenciliğine yönelik kısıtlama çağrısı yenilenmişti. Bu iki hamle ile pazara allak bullak olmuştu.

Son dönemde ayrıca büyük kripto para borsası Binance için birçok yasal adımın gelmesi de pazarın düşüşünde ciddi şekilde etkili oldu.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin