reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin kripto para Rusya - Ukrayna savaşı

Bitcoin için düşüş sürüyor; 33 bin dolar seviyesine inildi

Kripto para birimi bitcoin için ciddi düşüş gözleniyor. Son 24 saat içerisinde yaşanan kayıplar ile 34 bin dolar altına da inildi.

En büyük kripto para birimi konumunda yer alan bitcoin, geçtiğimiz günlerde 38 bin dolar seviyesine kadar düşmüştü. Son altı ayın en düşük seviyesini gören para biriminin o zaman ölçülen 24 saatlik kaybı yüzde 8’e, son 7 günlük kaybı ise yüzde 10’a yaklaşmıştı. Bugün ise bitcoin için düşüş sürmeye devam ediyor. Son 24 saat kaybı yüzde 7’ye yaklaşan kripto para birimi, 7 günlük kaybı da yaklaşık olarak yüzde 22’e kadar taşıdı. Bunun üstüne paranın değeri 24 Ocak 2022 16:39 itibarıyla 33 bin 500 dolara kadar geriledi.

Bu arada ikinci en büyük kripto para birimi ethereum da düşüş yaşıyor. Son 24 saatte yaklaşık yüzde 12, son 7 günde ise yaklaşık yüzde 32’lik değer kaybeden para birimi, şu an 2.203 dolar seviyesinde geziyor.

Daha önce de söylediğimiz gibi popüler kripto para birimleri için düşüşün ne kadar süreceği henüz bilinmiyor. Ancak her zaman ilginç sürprizler yaşanabilir. Örneğin şimdi 33 bin dolar olan kripto para birimi bitcoin, 3-4 saat içerisinde fırlama yapabilir ya da daha da çakılabilir. Bu alanda mutlaka ama mutlaka çok dikkatli olmak gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı