reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Devel Sixteen

5.000 beygirlik Devel Sixteen’in sesini duyabileceğiniz video

Otomobil dünyasının en uçuk araçları arasında yer alan 5.000 beygirlik Devel Sixteen, bugün sesini duyabileceğiniz video ile gündemde.

Devel Sixteen, son yıllarda lanse edilmiş en özel süper otomobil modelleri arasında başı çekiyor. Hem tasarımı hem de gücü dikkat çeken otomobil, yukarıda izleyebileceğiniz videoda normal yollarda karşımıza çıkıyor. 2006 yılında Dubai merkezli olarak kurulan firmanın bu uçuk otomobil modeli, tam 12.3 litrelik V16 motor üzerine kuruluyor. Bu Bugatti Chiron‘dan daha büyük motor ile tam 5.007 beygir güç sunan araç, kâğıt üzerinde 500 km/s üstünde bir hıza çıkabiliyor.

Çok uzun zamandır geliştirilen ve prototip testleri yapılan Devel Sixteen, aktarıldığı kadarıyla yukarıdaki videoda üretime hazır son haliyle kendisini gösteriyor. Bu videonun İtalya merkezli olarak çekildiği söyleniyor ve videoda aracın tok sesi açık olarak duyulabiliyor. Videoda aşırı yüksek devirli ya da performanslı bir sürüş ise maalesef gösterilmiyor.

Devel Sixteen, 5.000 beygirlik versiyonu ile çok yüksek ihtimalle normal yollara çıkamayacak. Aracın bu sürümü bazı duyumlara göre sadece pist kullanımı için tasarlanıyor. Söylendiği kadarıyla modelin normal yollara çıkarılması için özel bir V8 sürümü de geliştiriliyor. En son duyduğumuz kadarıyla bu V8 sürüm 1,8 milyon dolarlık bir fiyata ve 1.500 beygirlik bir güce sahip olacak.

İlginizi Çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın