reklamı kapat

POPÜLER

Devel Sixteen

5.000 beygirlikte Devel Sixteen Dubai asfaltındaki ilk videosuyla korkutmayı başardı [İzle]

Üretime yakın bir formla sergilendiği topraklarda test süreci devam eden Devel Sixteen, gücünün sadece ufak bir bölümüyle bile dengelerin değişeceğine işaret ediyor.

Dubai merkezli Devel markasının, dünyanın ne hızlı otomobili olmaya aday olarak tanıttığı Sixteen, 5.000 beygirlik gücüyle ortalığı karıştırma konusunda çok ciddi bir iddiaya sahipti. Dubai Otomobil Fuarı’nda üretime yakın bir formda sergilenen modelinde kullandığı dört turbo destekli on altı silindirli makine ile 563 km/s gibi ütopik bir hız seviyesini hedefleyen marka yetkilileri, aradan geçen beş aylık zamanın ardından asfalt üzerindeki sürecin detaylarını paylaşmaya başladı. Resmi Instagram hesabı üzerinden gelen altı saniye gibi kısa bir videoda bile barındırdığı gücün ne denli yüksek olduğunu gözler önüne seren Sixteen, gücünün henüz yarısını bile sergilemiş durumda değil.

Üç farklı versiyonla üretilecek

Devel ekibinin üç farklı versiyon ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlandığı Sixteen’de kriterler güç seviyelerine göre şekilleniyor. 2.000, 3.000 ve 5.000 beygir şeklinde sıralanan versiyon seçeneklerinde, 5.000 beygirlik versiyonun sadece pistlere özel olarak hazırlandığını belirten marka fiyat olarak da beklenildiği gibi sınırlı bir kesime hitap etmekte. 2.000 beygirlik model twin-turbo V8’lik bir motorla 1,6 milyon dolara alıcı bulacak. 3.000 beygirlik versiyonsa aynı motor kombinasyonuyla 1,87 milyon dolarlık etikete sahip. 12.3 litrelik V16 motora sahip 5.000 beygirlik Devel Sixteen’e sahip olmak isteyenlerse 2,2 milyon doları gözden çıkarması gerekiyor

  • . Bu yıl içerisinde satışa tamamen hazır şekilde yine karşımızda olacak olan Sixteen’in bu günden itibaren çok daha fazla karşımızda göreceğiz.

    Video