reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Sony

Sony’den devasa büyüklükteki dijital kağıt tablete kardeş

Sony, devasa büyüklükteki dijital kağıt tablet DPT-RP1’nin ufak versiyonunu tanıttı. DPT-CP1 olarak adlandırılan tablet, A5 (148 x 210 mm) boyut ölçüsüne sahip.

224 ppi piksel yoğunluklu ve 1.872 x 1.404 piksel çözünürlüklü 10,3 inç ekranla gelen tablet, 16 seviyeli gri tonlama yeteneğine sahip. PDF dosyaları için 16 GB dahili hafızayı bünyesinde barındıran cihaz, iOS, Android, Windows ve Mac gibi cihazlarla uyumlu şekilde çalışıyor. 5,9 mm kalınlığındaki cihaz, Sony’nin belirttiğine göre tam dolu pille 1 aya varan pil ömrü vadediyor. Ekranda şirket tarafından verilen dijital kalemle dokümanlara ek açıklama yapılabileceği ve ekranın kaymayan bir panele sahip olduğu belirtiliyor. Sony, internet sayfalarını ve belgelerini PDF formuna dönüştürmeyi ve onları kablosuz olarak DPT-RP1’e göndermeyi kolaylaştıracak yeni bir Dijital Kağıt uygulaması da geliştirmiş durumda. Halen yalnızca PDF dosyalarıyla çalışan DPT-RP1’in kağıt kullanımını azaltmak isteyen üniversitelerde veya kurumsal şirketlerde tercih edileceğini söylemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony’nin yeni dijital tableti ne zaman satışa sunulacak?

Büyük ekranlı modelde olduğu gibi Sony’nin dijital tableti Japonya’da piyasaya sürülecek. Tabletin yurt dışı satış fiyatı ise 70 bin yen (650 dolar) olacak. 13,3 inç ekranlı modelin fiyatının 750 dolar olduğunu belirtmekte yarar var.