reklamı kapat

POPÜLER

sony

Sony’nin devasa büyüklükteki dijital kağıt tableti hakkında son detaylar

Sony, devasa büyüklükteki dijital kağıdı ön siparişle satışa sundu. 21 Haziran’da satışa sunulacağı açıklanan tablet, DPT-CP1 olarak adlandırılıyor.

DPT-RP1’nin ufak versiyonu olan DPT-CP1, A5 (148 x 210 mm) boyut ölçüsüne sahip.  224 ppi piksel yoğunluklu ve 1.872 x 1.404 piksel çözünürlüklü 10,3 inç ekranla gelen tablet, 16 seviyeli gri tonlama yeteneğine sahip. PDF dosyaları için 16 GB dahili hafızayı bünyesinde barındıran cihaz, iOS, Android, Windows ve Mac gibi cihazlarla uyumlu şekilde çalışıyor. 5,9 mm kalınlığındaki cihaz, Sony’nin belirttiğine göre tam dolu pille 1 aya varan pil ömrü vadediyor. Ekranda şirket tarafından verilen dijital kalemle dokümanlara ek açıklama yapılabileceği ve ekranın kaymayan bir panele sahip olduğu belirtiliyor. Sony, internet sayfalarını ve belgelerini PDF formuna dönüştürmeyi ve onları kablosuz olarak DPT-RP1’e göndermeyi kolaylaştıracak yeni bir Dijital Kağıt uygulaması da geliştirmiş durumda. Halen yalnızca PDF dosyalarıyla çalışan DPT-RP1’in kağıt kullanımını azaltmak isteyen üniversitelerde veya kurumsal şirketlerde tercih edileceğini söylemek mümkün.

Sony DPT-CP1’nin fiyatı ne kadar?

10,3 inçlik ekran boyutuna sahip olan tablette Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı noktaları bulunuyor. 2,0 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Intel Core 2 Duo işlemciyle gelen tabletin yurt dışı satış fiyatı ise yaklaşık 600 dolar.

İlgili video

Sony’nin etkileyici 4K projektörü fiyatıyla dudak uçuklatıyor