reklamı kapat

POPÜLER

PUBG

PUBG geliştiricisi Krafton, “Apple, Google ve Garena’yı” dava ediyor

PUBG geliştiricisi Krafton, Apple, Google ve aynı zamanda Garena’yı dava ediyor. Bunun arkasında klon oyunlar ve fazlası yer alıyor.

Güney Kore merkezli bir video oyunu şirketi olan ve TERA, PlayerUnknown’s Battlegrounds ile PUBG: NEW STATE oyunlarıyla bilinen Krafton, belirli pazarlarda inanılmaz popüler olan Free Fire ve Free Fire Max mobil oyunları üzerinden Apple, Google ve Garena‘yı dava ediyor. Krafton, PUBG’nin klonları olarak gördüğü bu oyunların App Store ve Play Store bünyesinde yer almasından ciddi şekilde rahatsız oluyor.

Free Fire ve Free Fire Max oyunları üzerinden Garena firmasının ve bağlı olarak Google ile Apple’ın yüz milyonlarca dolar gelir elde ettiğini aktaran Krafton, bu konuda hem Garena hem de Apple ile Google’a bildirimler yapıldığını ancak üç tarafın da Free Fire ve Free Fire Max oyunlarını kaldırmayı / sonlandırmayı kabul etmediğini aktarıyor.

Elbette süreç mahkemeye taşındı ancak Krafton “benzerlik” ve “klon” iddialarında haklı gibi görünüyor. Bu açıdan firmanın üç taraflı bir kazanım elde etmesi olası görünüyor. Eğer şirket mahkemeyi kazanırsa, Free Fire ve Free Fire Max oyunları Google ile Apple tarafından App Store ve Play Store’dan silinebilir, Garena firması da Krafton’a büyük bir tazminat ödemek zorunda kalabilir.

Hatırlarsınız geçtiğimiz günlerde PUGB tüm platformlar için ücretsiz hale getirilmişti. O konudaki detaylara direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin