reklamı kapat

POPÜLER

kripto para bitcoin amazon

Twitter CEO’sundan bitcoin, Elon Musk’tan Hamster Coin hamlesi

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para birimi bitcoin, bugün yine önemli bir gelişme ile gündemde yer alıyor.

Kripto para dünyasının lideri bitcoin, en son haberini yaptığımızda 7 günde yüzde 10’den fazla değer kazanarak 60 bin dolara kadar ulaşmıştı. Popüler kripto para şu an 61 bin dolar bandında geziyor ve yakında 65 bin doları geçmesi bekleniyor. (Uyarı: Bunu bir yatırım tavsiyesi olarak almayın!)

Bitcoin’i şimdi gündeme getirenlerden birisi ise Twitter CEO’su Jack Dorsey’in açıklaması oldu. Dorsey, diğer şirketi Square üzerinden bitcoin madenciliğine giriş yapacaklarını açıkladı. Söylendiği kadarıyla firma “mining” için özel donanımlar üretecek ve bu donanımlar herkese hitap edecek.

Bu arada kripto para dünyasında başka gelişmeler de var. Örneğin çıkan haberlere göre Dogecoin ile ilgili yaptığı paylaşımlarla kripto para biriminin hızlı bir şekilde yükselmesine neden olan Elon Musk, kısa süre önce başka kripto parayı öne çıkardı. Musk, Twitter’dan kripto borsalarında listelenecek Hamster Coin‘i gündeme getirdi.

Bu arada Musk’ın sahibi olduğu Tesla’nın da elindeki bitcoin’ler ile ciddi bir kâr elde ettiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şirketin elinde çok ciddi sayıda bitcoin yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin, artık El Salvador’un yasal para birimi

Evet gerçek anlamda popüler para birimi artık Orta Amerika ülkesi El Salvador’un yasal para birimi konumunda yer alıyor. Kripto para birimi ilk defa bir ülkenin yasal para birimi olarak kullanıma alınmış durumda.

Habere göre ülke yönetimi kripto para birimini tanıtmak için ulusal dijital cüzdana kaydolacak her bir vatandaşa 30 dolarlık ücretsiz bitcoin verileceğini de duyurdu.

Yeni yasaya göre bitcoin’i kabul etmeyen işletmelere ceza verecek ülke, 3 bitcoin yatırım yapan yabancılara ise oturma izni verileceğini aktardı.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin