reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin kripto para ethereum apple

Popüler kripto para bitcoin, rekor sonrası ciddi düşüşe geçti

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para birimi bitcoin, son dönemde yaşanan artışlar ile rekorunu tazelemişti.

Kripto para dünyasının lideri bitcoin, geçtiğimiz hafta tam 66.903 dolara çıkarak, tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Birçok kişi artışın hızlı şekilde süreceğini düşünüyordu ancak bu böyle olmadı. Popüler kripto para, son saatlerde yaşanan düşüş ile 60 bin doların altına 59 bin dolar seviyesine geriledi.

Bitcoin son bir yıl içinde maksimum 64 bin 800 doları görmüştü ve ardından büyük bir düşüş yaşamıştı. Büyük düşüşte endişe kapılmayan ve kripto parasını elinde tutanlar, 66 bin dolara çıkışta oldukça mutlu oldu.

Bu arada ethereum içim son seviye bitcoin’e oranla daha iyi durumda. Maksimum 4.300 dolara kadar çıkan dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, şu an 4 bin doların hemen üzerinde bulunuyor.

Kripto para dünyasına ne olacağını kimse kestiremiyor. Elon Musk’ın tek bir açıklaması her şeyi değiştirebiliyor. Aynı şekilde dijital paralara yönelik bir yasal hamle tüm pazarı altı üst edebiliyor. Bu açıdan alanda çok dikkatli olmakta büyük fayda var.

bitcoin

Bilmeyenler için bitcoin nedir?

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto (Kim olduğu halen tam olarak net değil) tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimi olarak geçiyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin