reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin Twitter kripto para

Kripto para bitcoin için rekor sonrası düşüş devam ediyor

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para birimi bitcoin, son dönemde yaşanan artışlar ile rekorunu tazelemişti.

Kripto para dünyasının lideri bitcoin, biliyorsunuz geçtiğimiz hafta tam 66.903 dolara çıkarak, tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Birçok kişi artışın hızlı şekilde süreceğini düşünüyordu ancak bu böyle olmadı.

Popüler kripto para dün 60 bin doların altına 59 bin dolar seviyesine gerilemişti. Bugün ise son 24 saatte görülen neredeyse yüzde 2’lik kayıp ile 58 bin dolar altı da görüldü.

Bitcoin son bir yıl içinde maksimum 64 bin 800 doları görmüştü ve ardından büyük bir düşüş yaşamıştı. Büyük düşüşte endişe kapılmayan ve kripto parasını elinde tutanlar, 66 bin dolara çıkışta oldukça mutlu oldu. Ancak bu seviyede satmayan şu an yine üzüntü yaşıyor.

Bu arada ethereum içim son seviye bitcoin’e oranla daha iyi durumda. Maksimum 4.300 dolara kadar çıkan dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, dün olduğu gibi bugün de 4 bin doların hemen üzerinde bulunuyor.

Hep söylediğimiz gibi kripto para dünyasına ne olacağını kimse kestiremiyor. Elon Musk’ın tek bir açıklaması, attığı tek bir Tweet her şeyi değiştirebiliyor. Aynı şekilde dijital paralara yönelik herhangi bir yasal hamle de tüm pazarı altı üst edebiliyor. Bu açıdan alanda çok dikkatli olmakta büyük fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilmeyenler için bitcoin nedir?

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto (Kim olduğu halen tam olarak net değil) tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimi olarak geçiyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin