reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin Twitter kripto para

Bitcoin çabuk toparlandı; işte büyük düşüş sonrası son durum

Popüler kripto para birimi bitcoin dün benzerleriyle beraber çok büyük bir düşüş görmüştü. Ancak kripto para çabuk toparlandı.

Bitcoin, geçtiğimiz hafta 58 bin doları geçmişti. Dün ise dev bir düşüş yaşandı ve para birimi 45 bin dolara kadar geriledi. Dün 24 saat içerisinde yüzde 10’dan fazla değer kaybeden para birimi, yukarıda da belirttiğimiz gibi dün değer kaybeden tek para birimi olmadı. Örneğin Ethereum da 24 saat içerisinde yüzde 14’ten fazla değer kaybetti ve an 1.300 dolar seviyelerine kadar indi. Bu büyük düşüşün arkasındaki neden halen tam olarak bilinmiyor ancak bugün işler daha olumlu durumda. Bitcoin değeri şu an yeniden 50 bin dolar civarlarında geziyor. Ethereum ise 1.645 dolar seviyesine yeniden çıkmış durumda. Kripto paralar için kısa süre önce Bill Gates de bir uyarı yapmış ve “Eğer Elon Musk kadar zengin değilseniz, dikkatli olun” demişti. Gerçekten kripto para piyasasında çok ama çok dikkatli olmak gerekiyor. Ancak bu tarz çok ciddi iniş ve çıkışların kripto para dünyasında büyük bir sürpriz olmadığını belirtmek gerekiyor. Yatırım yapanların bu tarz durumlarda hemen paniğe kapılmamasında fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilmeyenler için bitcoin nedir?

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto (Kim olduğu halen tam olarak net değil) tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimi olarak geçiyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin