reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

kripto para bitcoin amazon

Popüler kripto para bitcoin için yükseliş sürüyor; rekor kapıda

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para birimi bitcoin, son dönemde görülen olumlu artışını sürdürüyor.

Kripto para dünyasının lideri bitcoin, en son haberini yaptığımızda 7 günde yüzde 10’den fazla değer kazanarak 60 bin dolara kadar ulaşmıştı.Popüler kripto para dün ise 61 bin dolarda geziyordu. Bugün ise 62 bin doların üstüne çıkılmış durumda. Popüler dijital para birimi son bir yıl içinde maksimum 64 bin doları görmüştü.

Euronews’ta yer alan habere göre artışı son 24 saat içerisinde ivmelendiren, dijital para birimi bitcoin tabanlı borsa yatırım fonlarının New York Borsası’nda işlem görmesine izin verilmesi oldu. Salı günü listelenmesi beklenen ilk fonla birlikte bitcoin ve diğer kripto varlıklara yatırım akışının artacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin ve fazlası için en son şunlar gündeme gelmişti

Bitcoin’i dün gündeme getirenlerden birisi ise Twitter CEO’su Jack Dorsey’in açıklaması oldu. Dorsey, diğer şirketi Square üzerinden bitcoin madenciliğine giriş yapacaklarını açıkladı. Söylendiği kadarıyla firma “mining” için özel donanımlar üretecek ve bu donanımlar herkese hitap edecek.

Bu arada kripto para dünyasında başka gelişmeler de vardı. Örneğin çıkan haberlere göre Dogecoin ile ilgili yaptığı paylaşımlarla kripto para biriminin hızlı bir şekilde yükselmesine neden olan Elon Musk, kısa süre önce başka kripto parayı öne çıkardı. Musk, Twitter’dan kripto borsalarında listelenecek Hamster Coin‘i gündeme getirdi.

Bu arada Musk’ın sahibi olduğu Tesla’nın da elindeki bitcoin’ler ile ciddi bir kâr elde ettiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şirketin elinde çok ciddi sayıda bitcoin yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin