reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin kripto para ethereum apple

“596 bin TL!” Popüler kripto para bitcoin için yükseliş sürüyor

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para birimi bitcoin, son dönemde görülen olumlu artışını sürdürüyor.

Kripto para dünyasının lideri bitcoin, en son haberini yaptığımızda 7 günde yüzde 10’den fazla değer kazanarak 60 bin dolara kadar ulaşmıştı. Popüler kripto para dün ise 62 bin dolarda geziyordu. Bugün ise 64 bin doların üstüne çıkıldı.

Popüler dijital para birimi son bir yıl içinde maksimum 64 bin 800 doları görmüştü. Bu aşıdan bugün ya da yarın yeni bir rekor geliyor gibi görünüyor.

Dün de aktarmıştık. Euronews’ta yer alan habere göre artışı son 24 saat içerisinde ivmelendiren, Amerika Birleşik Devletleri’nde bitcoin tabanlı ilk borsa yatırım fonunun işlem görmeye başlaması oldu. Şu an tek bir bitcoin’in 596 bin TL gibi uçuk bir karşılığı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin ve genel olarak tüm kripto pazarı hareketli durumda

Bitcoin’i geçtiğimiz günlerde gündeme getirenlerden birisi Twitter CEO’su Jack Dorsey’in açıklaması oldu. Dorsey, diğer şirketi Square üzerinden bitcoin madenciliğine giriş yapacaklarını açıkladı. Söylendiği kadarıyla firma “mining” için özel donanımlar üretecek ve bu donanımlar herkese hitap edecek.

Bu arada kripto para dünyasında başka gelişmeler de vardı. Örneğin çıkan haberlere göre Dogecoin ile ilgili yaptığı paylaşımlarla kripto para biriminin hızlı bir şekilde yükselmesine neden olan Elon Musk, kısa süre önce başka kripto parayı öne çıkardı. Musk, Twitter’dan kripto borsalarında listelenecek Hamster Coin‘i gündeme getirdi.

Bu arada Musk’ın sahibi olduğu Tesla’nın da elindeki bitcoin’ler ile ciddi bir kâr elde ettiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şirketin elinde çok ciddi sayıda bitcoin yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin