reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin kripto para ethereum apple

Kripto para birimi ethereum için artış sürüyor; işte son durumlar

Bitcoin gibi bir popüler kripto para birimi olan ethereum, dün tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. Ancak bu böyle kalmadı.

Çünkü oluşan ivme ile beraber dün başlayan artış sürüyor. Bitcoin’in en uzak ancak yakın takipçisi olan kripto para birimi ethereum, dün tam olarak 3 bin doları geçerek tüm zamanların en yüksek değerlenmesine ulaşmıştı.

Bugün ise 3.450 dolara kadar çıkış yaşandı. Son 24 saat içerisinde yüzde 9’a yakın değer kazanan para birimi, son 1 yıl için en düşük 180 dolar seviyesindeydi.

Bu açıdan ulaşılan son değer gerçekten çok dikkat çekici görünüyor. Düşükten ciddi seviyede yatırım yapanlar şu an oldukça mutlu durumdalar. Kripto paranın TL karşılığı ise 30 bin TL’ye yaklaşmış durumda.

Açık şekilde uyarmak adına bu artışın ne kadar süreceği bilinmiyor. Bunu mutlaka herkesin göz önüne alması gerekiyor. Kripto para dünyasında sadece 1 saat içerisinde dev kayıplar olabiliyor.

Kripto para dünyasının bir numarası bitcoin ise şu an 56 bin dolar üzerinde geziyor. Bitcoin’in tavan değeri 64 bin doların biraz üzerinde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ethereum ve bitcoin büyük bir yatırım aracı oldular

Kripto para birimleri son dönemde Türkiye’de de inanılmaz dikkat çekiyor. Ancak herkesin bildiği üzere Türkiye’deki haberler pek olumlu gelmiyor. Bu alana girmeden önce herkesin sürece çok ama çok hakim olması gerekiyor.

Türkiye’de kripto para ile ödeme yapılması / ürün satın almak geçtiğimiz hafta yasaklanmıştı. Ayrıca başka düzenlemelerin de yolda olduğu biliniyor. Ayrıca vergilendirme konusunda da çalışmalar yapılıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın