reklamı kapat

POPÜLER

Ethereum

Ethereum, kurucusunu dünyanın en genç kripto milyarderi yaptı

Bitcoin gibi bir popüler kripto para birimi olan ethereum, artan değeriyle Vitalik Buterin’i dünyanın en genç kripto milyarderi yaptı.

Ethereum biliyorsunuz büyük bir artış ivmesi yakalamış durumda. Hep söylediğimiz gibi bitcoin’in en uzak ancak yakın takipçisi olan kripto para birimi ethereum, dün 3 bin doları geçerek tüm zamanların en yüksek değerlenmesine ulaştı.

Bugün ise 3.491 dolara kadar çıkış yaşandı. Son 24 saat içerisinde yüzde 10’dan fazla değer kazanan para birimi, son 1 yıl için en düşük 180 dolar seviyesindeydi.

İşte bu artış sayesinde ethereum’un kurucularından olan 27 yaşındaki Vitalik Buterin, kısa süre önce dünyanın en genç kripto milyarderi oldu.

Aktarıldığı kadarıyla 333 binden fazla ethereum’u bulunan Buterin, şu an yüksek ihtimalle dünyanın en mutlu kişileri arasında yer alıyor.

Ethereum’un son ivmelenme ile beraber toplam market değeri 400 milyar doları geride bırakmış durumda. Şu an 1 ethereum neredeyse 30 bin TL ediyor.

Ethereum ve bitcoin için ibre son dönemde yukarıya bakıyor

Kripto para dünyasının bir numarası bitcoin ise şu an 56 bin dolar üzerinde geziyor. Bitcoin’in şimdiye kadar ulaşılan tavan değeri 64 bin doların biraz üzerinde yer alıyor.

Kripto para birimleri son dönemde Türkiye’de de inanılmaz dikkat çekiyor. Ancak herkesin bildiği üzere Türkiye’de son dönemde süreç için pek olumlu haberler gelmiyor.

Türkiye’de kripto para ile ödeme yapılması / ürün satın alınması geçtiğimiz hafta yasaklanmıştı. Ayrıca başka düzenlemelerin de yolda olduğu biliniyor. Ayrıca vergilendirme konusunda da çalışmalar yapılıyor.

Kripto para dünyasına adım atmadan önce sürece çok iyi hakim olunması gerektiğini bir kez daha belirtelim. Lütfen diğer yatırım araçları gibi bu alanda da çok ama çok dikkatli olun.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın