reklamı kapat

POPÜLER

Harmony OS 2.0

Harmony OS 2.0 işletim sistemini gözler önüne seren video [İzle]

Bugün yeni bir Harmony OS 2.0 videosu daha çıktı. Bu videoda Huawei’nin kendi geliştirdiği işletim sistemi gözler önüne seriliyor.

Harmony OS 2.0 için en son bir Huawei Mate X2 videosu çıkmıştı. Telefona işletim sistemi yüklenmiş ve bir resmi olmayan tanıtım videosu çekilmişti.

Şimdi ise yine resmi olmayan bir video geldi. Bu Huawei Mate 40 Pro üzerine kurulan video içerisinde iletim sisteminin genel kullanıcı deneyimi gözler önüne seriliyor.

Firmanın kendi geliştirdiği işletim sistemi Harmony OS, kullanım açısından Android’e oranla devasa bir değişim getirmiyor. Burada oldukça tanıdık bir deneyim elde ediliyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi bu durum kullanıcı alışkanları göz önüne alındığı zaman oldukça mantıklı. Temelinde Türkiye’de de çok büyüyen AppGallery uygulama marketi yer alan Harmony OS 2.0, yakında birçok telefon için kullanımda olacak.

Tam olarak Android’e rakip olarak geliştirilen işletim sistemi, haziran ayında birçok başka Huawei telefon ve tablete de gelecek. Burada öncelik ağırlıklı olarak amiral gemilerine verilecek. Süreç sürpriz olmayacağı üzere Türkiye’de de sürdürülecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harmony OS 2.0, yakın gelecekte standart olacak

Bunu direkt olarak sektör değil Huawei ürün gamı için diyoruz. Firmanın yeni telefonları ve tabletleri yüksek ihtimalle sadece Harmony OS kullanacak. Bazı işaretlere göre Android tamamen rafa kaldırılıyor.

ABD ambargosu nedeniyle cihazlarına Android lisansı alamayan Huawei, elindeki büyük maddi güçle Android’e bağımsız bir rakip olmuş durumda.

Firmanın önünde Harmony OS’u yaymak ve sevdirmek adına büyük bir mücadele bulunuyor. Ancak şirket Türkiye pazarında dahi bu savaşa oldukça hazır görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı