reklamı kapat

POPÜLER

Huawei HarmonyOS

Huawei Harmony OS ile EMUI tarih oluyor gibi görünüyor; ilk adım atıldı

Huawei, çok yakında yeni Harmony OS duyuruları yapacak. Firmanın kendi işletim sistemiyle EMUI da tarih oluyor gibi görünüyor.

Huawei tarafından geliştirilen Harmony OS işletim sistemi, 2.0 sürümü üzerinden daha önce ortaya çıkan videolara göre Android temelli EMUI gibi bir arayüze sahip.

Ancak bu duruma rağmen EMUI için yolun sonu gelmiş olabilir. Çünkü artık Android temelinde bir yapı bulunmuyor ve bu yüzden Huawei EMUI ismini / markasını emekliye ayırıyor.

Bunu diyoruz çünkü firma kısa süre önce resmi EMUI “Weibo” hesabının adını Harmony OS olarak değiştirdi. Şirket 2 Haziran etkinliği öncesinde EMUI’ya elvada demeye başlamış gibi duruyor.

Harmony OS‘ta EMUI arayüz kullanmayarak kafa karışıklığı yaratmayacak Huawei, böylelikle yeni işletim sistemiyle temiz / yeni bir sayfa açacak.

Temelinde Türkiye’de de çok büyüyen AppGallery uygulama marketi yer alan Harmony OS, yakında birçok Huawei telefon için kullanıma sunulacak.

Sürümün dağıtımı elbette Türkiye’de de aktif olarak yapılacak. Ancak bu konuda henüz net bir harita verilmiş değil. Bunun 2 Haziran sonrasında belli olmasını bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harmony OS genel olarak merak uyandırıyor

Hep söylediğimiz gibi bu yeni işletim sistemi özelinde Huawei’nin önünde büyük bir mücadele bulunuyor. Bunu hep söylüyoruz. Firmanın bu işletim sistemini kişilere sevdirmesi ve kullanım konusunda ikna etmesi gerekiyor.

Huawei’nin bunda ne kadar başarılı olacağını ise elbette zaman gösterecek. Firmanın özellikle Çin değil global Harmony OS başarısı çok merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı