reklamı kapat

POPÜLER

Harmony OS ile beraber geliyor; Huawei Watch 3 için tarih verildi

Harmony OS ile beraber geliyor; Huawei Watch 3 için tarih verildi

Harmony OS işletim sistemi ile beraber gelen Huawei Watch 3 ve Watch 3 Pro için tanıtım tarihi resmi olarak açıklanmış durumda.

Huawei tarafından geliştirilen Harmony OS işletim sistemi, 2 Haziran tarihinde düzenlenecek büyük bir etkinlik ile gerçek çıkışını yapıyor.

Kısa süre önce firma EMUI “Weibo” hesabının adını dahi Harmony OS olarak değiştirdi. Şirket net olarak Android’in olmadığı yeni döneme hazırlanıyor.

İşte bu yeni dönemin bir parçası da Huawei Watch 3 ve Watch 3 Pro olacak. İki akıllı saat modeli de Harmony OS işletim sistemi kullanacak.

Yapılan resmi duyuruya göre yeni Watch 3 modelleri kesin olarak 2 Haziran tarihinde tanıtılacak. Yani Harmony OS etkinliğinde yeni donanımlar da olacak.

Yeni bilgilere göre yuvarlak tasarıma sahip Watch 3 ve Watch 3 Pro, gün boyunca kişilerin vücut sıcaklıklarını ölçebilecek. Saatlerin Harmony OS‘lu arayüzü ise direkt olarak aşağıdaki gibi olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Watch 3 serisine de güç verecek Harmony OS genel olarak merak uyandırıyor

Temelinde Türkiye’de de çok büyüyen AppGallery uygulama marketi yer alan Harmony OS, yakında birçok Huawei telefon için kullanıma sunulacak.

Sürümün dağıtımı elbette Türkiye’de de aktif olarak yapılacak. Ancak bu konuda henüz net bir harita verilmiş değil. Bunun 2 Haziran sonrasında belli olmasını bekliyoruz.

Hep söylediğimiz gibi bu yeni işletim sistemi özelinde Huawei’nin önünde büyük bir mücadele bulunuyor. Firmanın bu işletim sistemini kişilere sevdirmesi ve kullanım konusunda ikna etmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı