reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin kripto para ethereum apple

Apple, kripto para konusunda iş geliştirme müdürü arıyor

Teknoloji devi Apple, sanıyoruz daha önce hiç gündeme gelmediği kripto para konusunda hatırı sayılır bir gelecek planı yapıyor.

Kripto para dünyası bazıları hoşlanmasa da büyük gelecek vadediyor. Merkezi olmayan bu bitcoin ya da ethereum gibi paralara çok büyük talep bulunuyor.

İşte bu konuya Apple da kayıtsız kalmak istemiyor. Bu yüzden firma başlıkta da belirttiğimiz gibi kripto para konusunda iş geliştirme müdürü arıyor.

Bu alanda 5 yıl deneyimli olması istenen kişinin direkt olarak “Apple Wallets, Payments ve Commerce (WPC)” takımı tarafından arandığı aktarılıyor.

Biliyorsunuz Apple’ın ödeme ve para konusuna çok büyük sistemleri bulunuyor. Firmanın “Card” isimli fiziksel bir kredi kartı da uzun zamandır ABD’de aktif olarak kullanılıyor.

Apple, şimdilik kesin değil ancak yeni iş geliştirme müdürü ile kripto paraları ödeme yönetimi olarak sistemlerine entegre etmenin planlarını yapacak gibi görünüyor.

Teknoloji devi sürece beklendiği düzeyde resmi bir destek verirse, bu gerçekten kripto para sektörü için devasa bir adım olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple hamlesi dikkat çekerken, kripto para konusuna en çok önem veren firmaların başında Tesla geliyor

Geçtiğimiz aylarda hatırlarsınız Elon Musk’ın CEO’su olduğu elektrikli otomobil firması Tesla, 1,5 milyar dolar değerinde bitcoin satın almıştı. Firma bu dev hamlenin üzerine kişilerin bitcoin ile otomobil almasına da izin vermişti.

Bitcoin’e çok ilgi gösteren firma, daha sonra ise bu konuda bir geri adım attı. Tesla, bitcoin madenciliğinde fosil yakıt / kirli enerji kullanılması ve bunun çevreye verdiği zarar nedeniyle bundan sonra bitcoin ile satış yapmayacaklarını aktardı.

Çevre odaklı bir şirketin bu hamlesi genel olarak mantıklı bulundu. Bitcoin üretimi için şu an istenildiği düzeyde yenilenebilir / temiz enerji kullanılmıyor. Bu yüzden Tesla özelinde süreç şimdilik sona eriyor.

Ancak sürecin ileride değişebileceği belirtiliyor. Hatta firma burada daha temiz kripto para alternatiflerine bakacaklarını aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin