reklamı kapat

POPÜLER

Apple Tim Cook

Apple CEO’su Tim Cook açıkladı: “Kripto paraya sahibim”

Apple CEO’su Tim Cook bugün gündeme bir kripto para açıklaması ile geldi. Görünüşe bakılırsa ünlü CEO alana ilgi duyuyor.

Advertisement

Apple CEO’su Tim Cook, bir etkinlik kapsamında ilk defa kripto paraya sahip olduğunu açıkladı. Cook elbette tam olarak hangi kripto paraya sahip olduğunu ya da bu paradan ne kadar elinde barındırdığını açıklamadı.

Konuşmasında Apple’ın yakın zamanda kripto para ile ödeme almayacağını da belirten Tim Cook, bu konuda kapıyı kesinlikle kapatmadı. Kimseye bu konuda bir yatırım tavsiyesi vermediğini belirten Cook, dünyanın en çok kazanan CEO’ları arasında yer alıyor.

Teknoloji dünyasında yer alan böyle bir kişinin kripto para dünyasına ilgi duyması ve bu konuya yatırım yapması elbette büyük bir sürpriz olmuyor. Cook’un bu alana ayıracak fazlasıyla çok parası bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tim Cook yönetimindeki Apple, daha önce bir kripto para adımı atmıştı

Kripto para dünyası büyük gelecek vadediyor. Merkezi olmayan bu bitcoin ya da ethereum gibi paralara çok büyük talep bulunuyor. Bu konuya kayıtsız kalmayan Apple, geçtiğimiz aylarda bir kripto para iş geliştirme müdürü arayışına girmişti.

O zaman alanda 5 yıl deneyimli olması istenen kişinin direkt olarak “Apple Wallets, Payments ve Commerce (WPC)” takımı tarafından arandığı aktarılmıştı. Biliyorsunuz Apple’ın ödeme ve para konusuna çok büyük sistemleri bulunuyor. Firmanın “Card” isimli fiziksel bir kredi kartı da uzun zamandır ABD’de aktif olarak kullanılıyor.

Eğer teknoloji devi Apple sürece tam olarak resmi bir destek verirse, bu gerçekten kripto para sektörü için devasa bir adım olur. Ancak bunun ne zaman olacağı henüz netleşmiş değil. Tim Cook’a bakılırsa firma süreçte hiç acele etmiyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin