reklamı kapat

POPÜLER

Apple CEO'su Tim Cook Facebook Libra kripto para

Apple CEO’su Tim Cook’tan Facebook Libra odaklı kripto para açıklaması

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan en yeni kripto para birimi Facebook Libra hakkında Apple CEO’su Tim Cook bir açıklamada bulundu.

Advertisement

Facebook Libra hakkında açıklamalar gelmeye devam ediyor. En son hatırlarsınız bu konuda Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump dikkat çeken şeyler söylemişti. Başkan, Libra olmak üzere Bitcoin vb. kripto para birimlerinin hayranı olmadığını yani sevmediğini açıkladı. Twitter’dan “tek bir para birimimiz var o da dolar” diyen başkan, kripto paraları “gerçek para” olarak görmediğini aktardı. Trump ayrıca “kontrol edilmeyen kripto varlıklar uyuşturucu ticareti ve diğer illegal aktiviteler dahil olmak üzere kanunsuz faaliyetleri kolaylaştırıyor” demişti. Şimdi ise Libra hakkında Apple CEO’su Tim Cook konuştu. Cook, açık şekilde “Para biriminin ülkelerin elinde kalması gerektiğini düşünüyorum. Rekabetçi bir para birimi oluşturan özel bir grup fikrinden memnun değilim” dedi ve ekledi: Özel bir şirket bu şekilde güç kazanmaya çalışmamalı..”

Biliyorsunuz kendi para birimi için “Libra Association” kuran Facebook, aralarında “Coinbase, Mastercard, Visa, eBay, PayPal, Stripe, Spotify, Uber, Lyft ve Vodafone” gibi isimler tarafından desteklenen gerçekten büyük bir ağ oluşturuyor. Bu sayede tek bir merkeze bağlı olmayacak ancak yine de resmi olarak düzenlenecek Libra, şimdiye kadar bu tarafta atılmış en önemli adımlar arasında yer alıyor. Libra bir değişiklik olmazsa 2020’de kullanıma çıkıyor ancak şu an kendisine çok fazla destek bulamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tim Cook kısa süre önce iPhone fiyatlarıyla alakalı da konuşmuştu

Ünlü isimi Avrupa’da verdiği bir röportaj kapsamında “ürünlerimizin fiyatlarını her zaman olabilecek en düşük seviyede tutmaya çalıştıklarını aktarmıştı. Biliyorsunuz bu yıl firma iPhone XR’ın yerini alan iPhone 11’i 50 dolar daha ucuza karşımıza çıkarttı.

İlginizi Çekebilir

Düşürmenin neredeyse imkansız olduğu çok gelişmiş drone