reklamı kapat

POPÜLER

Donald Trump Facebook Libra kripto para

Donald Trump’tan bitcoin ve Facebook Libra gibi kripto paralar için ilginç açıklama

Facebook tarafından geçtiğimiz haftalarda duyurulan Libra isimli kripto para, Donald Trump tarafından sevilmemiş gibi görünüyor.

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump, yine teknoloji dünyasına yönelik ilginç bir açıklama ile gündeme geldi. Twitter’ın en çok tartışma yaratan isimlerinden olan Trump, başta tüm detaylarına aşağıda yer verdiğimiz Facebook Libra olmak üzere Bitcoin vb. gibi kripto para birimlerinin hayranı olmadığını yani sevmediğini açıkladı. Twitter’dan “tek bir para birimimiz var o da dolar” diyen başkan, kripto paraları “gerçek para” olarak görmüyor. Kripto paraların çok değişken yapısına değinen ve aslında bu konuda haklı olan başkan, daha iddialı bir açıklamada da bulundu. Trump, “kontrol edilmeyen kripto varlıklar uyuşturucu ticareti ve diğer illegal aktiviteler dahil olmak üzere kanunsuz faaliyetleri kolaylaştırıyor” dedi. Bu gerçekten önemli bir açıklama çünkü bu tarz kullanımın artması kripto paraların geleceğini oldukça tehlikeye atıyor. Denetimsiz para dönüşümü gerçekten büyük bir risk oluştuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En yeni kripto para Facebook Libra denetimsiz değil

Kendi para birimi için “Libra Association” kuran Facebook, aralarında “Coinbase, Mastercard, Visa, eBay, PayPal, Stripe, Spotify, Uber, Lyft ve Vodafone” gibi isimler tarafından desteklenen gerçekten büyük bir ağ oluşturuyor. Bu sayede tek bir merkeze bağlı olmayacak ancak yine de resmi olarak düzenlenecek Libra, şimdiye kadar bu tarafta atılmış en önemli adımlar arasında yer alıyor. Libra bir değişiklik olmazsa 2020’de kullanıma çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 10 için gelen ilk video