reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo Switch

Nintendo Switch Pro için resmi tarih belli olmuş olabilir

Uzun zamandır gündemden olan Nintendo Switch Pro için yeni bilgiler gündeme geldi. Bu sefer bir tarih ortaya çıktı.

Nintendo Switch Pro ya da 2021 Switch modeli, en son Bloomberg‘in haberi üzerinden Nvidia’nın yeni bir grafik birimine sahip olacak ve DLSS desteği getirecek bilgisiyle gündem olmuştu.

DLSS teknolojisinden sonuna kadar yararlanarak yüksek bir performans getirecek ve TV’lere 4K çözünürlükte oyun aktarabilecek Nintendo Switch Pro, daha sonra kesin olarak bir OLED ekran üzerine kuruluyor denildi.

Hatta burada 7 inç boyutunda Samsung imzalı bir OLED ekran panel kullanılıyor. LCD yerine OLED panel kullanılması elbette harika görünüyor.

Donanımsal olarak merak uyandıran model, daha önce yıl sonunda satışa sunulabilir bilgisi üzerinden gündemde yer alıyordu. Yeni bilgilere göreyse ürünün resmi tanıtımı dijital E3 öncesinde (12 Haziran öncesi) yapılacak.

Modelin çıkışı ise eylül ya da ekim aylarında kesin olarak olacak gibi görünüyor. Aktarıldığı kadarıyla Nintendo Switch Pro temmuz ayında üretime giriyor.

Firma görüldüğü üzere modeli 2022’ye bırakmıyor ve bu da bekleyenleri sevindiriyor. Yapılan sızıntılara göre konsol 350 dolar ila 399 dolar arasında satılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nintendo Switch Pro çok dikkat çekti

Daha güçlü bir CPU yani işlemciye sahip olacağı da aktarılan konsol, aynı zamanda normal Switch’e oranla RAM miktarını da artıracak.

Maalesef halen ürünün kendisini görmedik. Bu sızıntının da yakında yapılacağı tahmin ediliyor.

Bu arada Modelin Türkiye’de de satılacağını düşünüyoruz. Ancak normal Switch gibi Switch Pro da Türkiye pazarında çok ama çok kısıtlı bir kitleye hitap edecek.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

DJI’ın dikkat çeken yarış drone’ı ile tanışın