reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo Switch Pro

Yıl bitmeden karşımıza beklenen Nintendo Switch Pro çıkabilir

Uzun zamandır gündemden olan Nintendo Switch Pro, bir kez daha ses getirmeyi başardı. Model yıl bitmeden gelebilir.

Nintendo Switch Pro modeli için geçtiğimiz yıl birçok bilgi ortaya çıktı. Hatırlamak adına portatif oyun konsolu 8 nm üretim sürecinden çıkan Dane kod isimli bir işlemci üzerine kurulacak denildi. Buna ek olarak yeni portatif konsol Nvidia’nın yeni bir grafik birimine sahip olacak ve DLSS desteği getirecek bilgisi de çok ses getirmişti. TV’lere 4K çözünürlükte oyun aktarabilecek denilen Switch Pro, 7 inç boyutunda Samsung imzalı bir OLED ekran panel üzerine kurulacak bilgisinin merkezinde de yer alıyordu. Bloomberg’in “halen masada” ve “2021 sonunda gelecek” iddialarıyla umutlandıran ancak bu gerçek çıkmayan ürün, 2022 yılı bitmeden ise resmi olarak lanse edilebilir.

Çünkü model için bir kez daha sağlam kaynaklar ufak paylaşımlar yapmaya başladı. Mevcut gövde tipini koruyacağı aktarılan ürün, spesifik olarak yüksek performansa odaklanacak gibi görünüyor. Kartuş temelli yapıyı da koruyacak bilgisi verilen konsol, yüksek ihtimalle daha fazla RAM üzerine kurulacak.

Nintendo Switch Pro beklenirken Nintendo Switch OLED gelmişti. Model, isminde de geçtiği üzere OLED ekranı ile fark yaratan bir oyun konsolu oldu. Switch OLED, kaçıranlar için orijinal Switch ile benzer yapıyı sürdürüyor. Yani ürün istenirse taşınabilir olarak kullanılabiliyor, istenirse de elde oyun keyfi yaşatıyor. Modelde bir performans artışı yer almıyor. Bünyesinde 7 inç boyutunda 720P çözünürlüklü bir derin siyahlar ve canlı renkler getiren OLED ekran yer alan ürün, 64 GB gibi yetersiz görülen bir dahili depolama ile geliyor. Bir önceki modelde 32 GB dahili depolama bulunuyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bağlı televizyonlara 4K görüntü aktarabilen yani 4K TV’lerde yüksek çözünürlüklü oyun keyif yaşatan konsol, stant ünitesinde bir LAN portu taşıyor. Daha iyi ses deneyimi getirdiği aktarılan Switch OLED, genel olarak büyük bir güncelleme getirmediği için çok fazla ses getirmedi. Ancak ekran genel olarak çok beğenildi.

Not: Görsel temsilidir.

Olası Nintendo Switch Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet