reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Nintendo Switch Pro

Nintendo Switch Pro için hayaller bir kez daha suya düştü

Uzun zamandır gündemden olan Nintendo Switch Pro için kısa süre önce güzel bir haber gelmişti. Ancak firma bunları hemen yalanladı.

Advertisement

Nintendo Switch Pro modeli için geçtiğimiz aylarda birçok bilgi ortaya çıktı. Hatırlamak adına portatif oyun konsolu 8 nm üretim sürecinden çıkan Dane kod isimli bir işlemci üzerine kurulacak bilgisi verildi.

Önceki sürümlerin 20 nm ve 16 nm işlemci kullandığı olduğu göz önüne alındığı zamanda 8 nm işlemci ile çok ciddi bir performans artışı ve enerji tasarrufu elde edilecekti ve bu heyecan yaratmıştı.

Yeni konsol ayrıca Nvidia’nın yeni bir grafik birimine sahip olacak ve DLSS desteği getirecek bilgisi de çok ses getirmişti. TV’lere 4K çözünürlükte oyun aktarabilecek denilen Nintendo Switch Pro, 7 inç boyutunda Samsung imzalı bir OLED ekran panel üzerine kurulacak dahi denildi.

350 dolar ila 399 dolar arasında satılacak bilgisinin de gündeme geldiği konsol, dün Bloomberg’in “halen masada” ve “2021 sonunda gelecek” iddialarıyla umutlandırmıştı. Ancak Nintendo bu iddiayı anında ortadan kaldırdı ve iddiaları yalanladı.

En azından yakın zaman için hatta 2022 için Switch Pro beklentisi rafa kalktı. Ancak firma elbette ileride güçlü bir oyun konsolu daha tanıtacak ve o cihaz ile 4K seviyesinde akıcı bir oyun deneyimi sunacak. Peki bu ne zaman olacak? Bizce firma çıkış için 2023’ü bekleyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En son Nintendo Switch OLED gelmişti

Nintendo Switch Pro beklenirken gelen Nintendo Switch OLED, isminde de geçtiği üzere OLED ekranı ile fark yaratan bir oyun konsolu oldu. Switch OLED genel olarak orijinal Switch ile benzer yapıyı sürdürüyor. Yani ürün istenirse taşınabilir olarak kullanılabiliyor, istenirse de elde oyun keyfi yaşatıyor. Modelde bir performans artışı yer almıyor.

Bünyesinde 7 inç boyutunda 720P çözünürlüklü bir derin siyahlar ve canlı renkler getiren OLED ekran yer alan ürün, 64 GB gibi yetersiz görülen bir dahili depolama ile geliyor. Bir önceki modelde 32 GB dahili depolama bulunuyordu.

Bağlı televizyonlara 4K görüntü aktarabilen yani 4K TV’lerde yüksek çözünürlüklü oyun keyif yaşatan konsol, stant ünitesinde bir LAN portu taşıyor.

Daha iyi ses deneyimi getirdiği aktarılan Switch OLED, genel olarak büyük bir güncelleme getirmediği için hayal kırıklığı yaratmış durumda.

İlginizi Çekebilir

DJI’ın dikkat çeken yarış drone’ı ile tanışın