reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo Switch 2 LOG Tasarım

Nintendo Switch 2 için olası tarih dahil yeni bilgiler ortaya çıktı

Gerçekten çok ama çok uzun zamandır beklenen oyun konsolu Nintendo Switch 2 için tarih dahil yeni bilgiler ortaya çıktı.

Nintendo uzun zamandır yeni bir oyun konsolu pazara sunmuyor. Firma geçtiğimiz dönemde sık sık Switch Pro ile gündeme gelmiş, bu konsolun 8 nm üretim sürecinden çıkan Dane kod isimli bir işlemci üzerine kurulacağı aktarılmıştı. Buna ek olarak yeni konsolun Nvidia’nın yeni bir grafik birimine sahip olacağı ve DLSS desteği taşıyacağı da söylenmişti. TV’lere 4K çözünürlükte oyun aktarabilecek denilen Switch Pro, 7 inç boyutunda Samsung imzalı bir OLED ekran panel üzerine kurulacak bilgisinin merkezinde de yer alıyordu. Tüm bu söylentilere rağmen bir Switch Pro gelmedi, en son bu konuda Nintendo tarafı için Nintendo Switch 2 ses getirmişti. Activision CEO’su Bobby Kotick‘in Microsoft ile FTC arasındaki dava kapsamında yaptığı sürpriz açıklamada, “Switch 2 şu an PlayStation 4 ve Xbox One seviyesinde bir performans sunacak donanımla hazırlanıyor” bilgisi gündeme gelmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bugün çıkan yeni bilgiler ise yeni konsolun 2024’ün ikinci yarısından sonra tanıtılıp satışa sunulacağını gösteriyor. Bu elbette kesin değil ancak mevcut koşullar ışığında 2024 üçüncü çeyrek oldukça olası görünüyor. Fiyatı düşük tutmak adına OLED yerine LCD ekran ile hazırlandığı aktarılan ve bu bazılarını fazlasıyla üzen Nintendo Switch 2, kartuşa yüklü oyunlara sahip olmaya devam edecek ve eğer iddialar doğruysa mevcut Switch gibi hibrit yapıyı devam ettirecek. Kaynaklara göre ürün için hazırlanan geliştirme kitleri de erken oyun çalışmaları için şimdiden önemli oyun stüdyolarına gönderilmeye başlanmış durumda. Halen geriye dönük oyun uyumu taşıyıp taşımayacağı ya da fiyatı bilinmeyen Switch 2, hitap ettiği kitleyi fazlasıyla heyecanlandırıyor.

Nintendo Switch 2 yanında bu da ilginizi çekebilir: Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet

İLGİLİ HABERLER