reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli motosiklet: Da Vinci DC100

Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet: Da Vinci DC100

Da Vinci DC100, elektrikli motosiklet pazarında büyük ses getiren en yeni model olarak karşımızda yer alıyor. İşte bilinmesi gerekenler;

Elektrikli motosiklet pazarındaki seçenekler devamlı olarak artıyor. Bu yüzden alanda ses getirmek zorlaşıyor ancak bunu yine de başarabilenler bulunuyor.

İşte bunlardan birisi olan Da Vinci DC100, gelecek çizgisinde biraz heybetli biraz da fütüristik bir seçenek. Bu modelin en önemli detayı ise kendi dengesini kurabiliyor olması. Bunun için özel bir altyapı kullanan motosiklet, bu sayede belirli seviyede tek başına hareket de edebiliyor.

Bu açıdan bir robotik tarafı bulunan Da Vinci DC100, kendi dengesini kurması konusunda bir ilke imza atmıyor ancak yine de fark yaratarak öne çıkıyor. Bu özelliği çıkıştan sonra gelecek bir yazılım güncellemesi ile kazanacak model, dengesini 6 eksenli bir yerleşik sensör ile sağlıyor.

135 beygirlik 850 Nm tork getiren bir elektrikli hub motoru üzerine kurulduğu aktarılan DC100, 0’dan 100 km/s hıza 4 saniyenin altında çıkabiliyor. 17.7 kWh pil paketiyle kullanıma da bağlı olarak 400 km menzil getiren elektrikli motosiklet, Brembo ve Ohlins imzalı yüksek kaliteli parçalar üzerinde oturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Da Vinci DC100 elektrikli motosiklet satışa çıkıyor.

Elbette böyle bir modelin ucuz olması beklemek hata sayılabilir. Ancak karşımızda aşırı uçuk bir fiyat bulunmuyor. Firma Da Vinci DC100 için 27 bin dolarlık bir fiyat belirlemiş durumda. Ön siparişe yurt dışında açılan motosiklet için hazırlanan kısa tanıtım videosunu yukarıda izleyebilirsiniz.