reklamı kapat

POPÜLER

Harley-Davidson, elektrikli motosiklet tarafını LiveWire ile ayırdı

Harley-Davidson, elektrikli motosiklet tarafını LiveWire ile ayırdı

Harley-Davidson, elektrikli motosiklet tarafını LiveWire adı verilen ayrı bir marka ile ayırma kararı aldı. İşte bilinmesi gerekenler;

Harley-Davidson, bilindiği üzere elektrikli motosiklet tarafında da aktif olarak yer alıyor. Bu alanda firmanın ilk modeli LimeWire adına sahip.

İşte bu ilk modelin ismi artık ayrı bir marka oldu. Firma sanıyoruz daha rahat bir yönetim ve odaklanma için elektrikli motosiklet kısmını kendisinden ayırdı.

Firmanın ilk elektrikli motosiklet modeli LimeWire’dan istediği başarıyı elde edemediği biliniyor. Aslında bu büyük bir sürpriz olmuyor. Çünkü firmanın hitap ettiği kitle, elektrikli motosikletlere şimdilik pek fazla ilgi duymuyor.

Ancak otomobil tarafı gibi motosiklet pazarının geleceğinde de elektrikli seçenekler yer alıyor. Bu açıdan firma alandan uzak kalma istemiyor. Ayrıca şirketin LimeWire özelinde yaptığı çok büyük arge çalışmaları da bulunuyor.

Firma geçtiğimiz aylarda elektrikli motosikletlere özel kendi içinde bir departman kurmuştu. Şirket dönüşümü ise bunun devamında geldi. Harley-Davidson özetle gelecekte de yer almak istiyor ve atılan LimeWire adımı bu konuda mantıklı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harley-Davidson, buna benzer bir adımı elektrikli bisiklet tarafı için de yapmıştı

Firma uzun süredir birden fazla elektrikli bisiklet üzerinde çalışıyor ve bu çalışmaları kısa süre önce Serial 1 isimli bir alt marka üzerine aktardı.

Serial 1 Cycle Company” olarak da geçen Harley-Davidson‘ın bu yeni sayılabilecek markası, firmanın sadece elektrikli bisikletlere odaklanacağı adımı olacak.

Yeni markanın adı 1930 yılında üretilen Harley-Davidson‘ın ilk motosiklet modeli Serial Number One‘dan geliyor.

İlgili Video