reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli yeni Harley-Davidson: LiveWire S2 Mulholland

Bugün yeni bir Harley-Davidson imzalı elektrikli motosiklet tanıtıldı. Karşımızda bu sefer LiveWire S2 Mulholland yer alıyor.

Harley-Davidson hızlı şekilde büyüyen elektrikli motosiklet pazarında uzun zamandır aktif olarak yer alıyor. Bu alanda firmanın ilk modeli LiveWire adına sahipti. Geçtiğimiz yıllarda bu ilk modelin ismi ayrı bir marka haline getirildi, firma daha rahat bir yönetim ve odaklanma için elektrikli motosiklet kısmını kendisinden ayırdı. Bu şirketten gelen ilk, Harley’in en son ikinci modeli LiveWire One olmuştu. Şirketin en yeni motosiklet modeli ise LiveWire S2 Mulholland oldu. Modern bir çizgisi olan ve tasarımsal olarak diğer LiveWire motosikletlerin çizgisinden giden model, S2 platformunu temele alıyor ve taşıdığı elektrik motoruyla 84 beygirlik güç ile 263 Nm tork getiriyor. 10.5 kWh batarya üzerine kurulan 195 kg’lık motosiklet, 0’dan 100 km/s hıza 3,3 saniyede çıkabiliyor. Şehir içinde düşük hızda 195 km menzil getiren, 89 km/s hızdaki sabit sürüşte ise 117 km yol yapabilen LiveWire S2 Mulholland, yüksek hızlı şarj sistemlerinde yüzde 20’den yüzde 80’e 78 dakikada getirilebiliyor. Normalde ise aynı aralığı 6 saate doldurabilen model, ABD’de 16 bin dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marka bizim gündemimize bundan önce LiveWire S2 Del Mar için paylaşılan detaylar ile gelmişti. Firma tarafından en son tüm teknik detayları paylaşılan model, buna göre 84 beygirlik bir (63 kW) elektrik motoru taşıyor, bununla 263 Nm tork sunuyor ve 0’dan 100 km/s hıza 3 saniyede çıkabiliyor. Maksimumda 166 km/s hıza ulaşabilen 198 kg‘lık elektrikli, şehir içinde yaklaşık 181 km kadar bir menzil getiriyor. Uzun yolda 88 km/s hızda 113 km menzil vadeden motosiklet, 113 km/s hızda ise 69 km seviyesine kadar geriliyor. Spesifik olarak 10.5 kWh batarya üzerine kurulan şık model, Brembo imzalı frenler ve Showa imzalı süspansiyon sistemleriyle dizginleniyor ve gidonunda 4 inç boyutunda bir bilgi ekranı taşıyor. LiveWire akıllı telefon uygulamasından her türlü konunda bilgi verebilen ve uzaktan kablosuz güncelleme desteği olan motosiklette, cihaz şarjı için USB-C portu da yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harley-Davidson LiveWire S2 Mulholland elektrikli motosiklet yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

İLGİLİ HABERLER