reklamı kapat

POPÜLER

Harley-Davidson LiveWire
Harley-Davidson LiveWire
Harley-Davidson LiveWire
Harley-Davidson LiveWire

Geleceğin motosikleti Harley-Davidson LiveWire hakkında sevindiren güncelleme

Çevreci Harley fanlarının 2014 yılından bu yana beklediği tamamen elektrikli motosiklet Harley-Davidson LiveWire, beklenenden daha iyi teknik detaylarla geliyor.

Harley-Davidson LiveWire, geleceğin en önemli motosiklet modelleri arasında yer alıyor. Efsane markanın elektrik dünyasındaki ilk modeli olacak LiveWire, yukarıda da dediğimiz gibi beklenenden daha iyi teknik detaylarla geliyor. Cenevre Otomobil Fuarı’nın yoğun gündemine dahil olan motosiklet, daha önce tam dolu piliyle yaklaşık olarak 177 km yol yapabilecek deniyordu. Bu konuda bir güncelleme yapan firma, tamamen elektrikli motosiklet modelinin artık 225 km yol yapabileceği açıklıyor. Modelin menzilini ciddi olarak artıran firma, bu açıdan almayı düşünenleri oldukça memnun ediyor. Bu arada menzile ek olarak motorun daha hızlı hale getirildiği de açıklanıyor. Elektrikli motosiklet 0’dan 100 km/s hıza sadece 3 saniyede çıkabiliyor. Modelin 100 km/s hızdan 130’a çıkması ise 2 saniye sürüyor deniyor. Daha önce öğrendiğimiz kadarıyla Brembo imzalı frenler ile dizginlenen model, tamamen ayarlanabilir Showa süspansiyon sistemi üzerine kuruluyor.

Michelin sport lastikler ile gelecek elektrikli motosiklet Harley-Davidson LiveWire, H-D Connect adı verilen akıllı bir sisteme de sahip. Bu sistem sayesinde kişilerin menzil, servis durumu vb. gibi konularda birçok bilgiye telefonlarından ulaşabileceği belirtiliyor. Kendisine özel bir sesi bulunan motosiklet, satışı yapılan yerlere konulacak Level 3 DC hızlı şarj sistemiyle sadece 60 dakikada tamamen şarj edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli motosiklet Harley-Davidson LiveWire, firma için bir dönüm noktası

Geçtiğimiz aylarda ön siparişe açılan firmanın ilk tamamen elektrikli modeli LiveWire, 30 bin dolar fiyat etiketine sahip. Fiyatı oldukça yüksek bulunan modelin yollara 2019 Ağustos ayında çıkacağı belirtiliyor. Bu konuda bir değişiklik görünmüyor.

İlgili Video