reklamı kapat

POPÜLER

Aquaman 2

Aquaman 2 neden geç geliyor?

DC çizgi romanlarından uyarlanan Aquaman gişede büyük ilgi gördü. Fakat Aquaman 2 filmi beklenenden çok daha geç geliyor. Peki bu kararın arkasında hangi neden yatıyor?

Öncelikle Aquaman 2 hakkındaki son gelişmeleri kısaca özetleyelim. Yönetmenliğini James Wan’ın üstlendiği Aquaman filmi gişede 1 milyar dolar sınırını aştı. Elde edilen bu başarının ardından Warner Bros stüdyolarının seriye devam etmek istediği ortaya çıktı. Önce Jason Momoa kendi Instagram hesabı üzerinden gizemli paylaşımlar yaptı. Onun sevinç çığlıkları Aquaman 2 geliyor şeklinde yorumlandı. Hemen ardından da ikinci filmin vizyon tarihi belli oldu. Merakla beklenen filmin 16 Aralık 2022’de geleceği belli oldu. Aquaman 2’nin gelişinin kesinleşmesi hayranları memnun etse de, üç senelik bekleme süresi fazlasıyla can sıktı. Bu kararın nedenini filmin yapımcılarından Peter Safran açıkladı. Cinemablend‘in haberine göre durumu şu sözlerle özetledi: “Hamada, ben ve James Wan aynı felsefeyi paylaşıyoruz. Eğer bir şeyi en iyi şekilde yapmak istiyorsan, aceleye getirmemek gerekiyor. İşimizi iyi yapmaya odaklanmamız gerekiyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapımcı Peter Safran’ın bu sözlerinden sonra anlıyoruz ki, Warner Bros stüdyoları Aquaman’in başarısını devam ettirmek istiyor. Bu amaç uğruna filmin hazırlık aşamasına üç sene harcamaya sıcak bakıyor. Stüdyonun alelacele çektiği filmlerin yarattığı hayal kırıklığını düşününce, bu kararı desteklememek mümkün değil.

İlginizi çekebilir

Aquaman Türkçe altyazılı fragman