reklamı kapat

POPÜLER

Oppo Find Z 10x zoom

10x zoom yapabilecek Oppo Find Z hakkında dikkat çeken teknik detaylar

Türkiye’de resmi olarak bulunan akıllı telefon üreticisi Oppo, yeni bir amiral gemisi üzerinde çalışıyor. Oppo Find Z olarak karşımıza çıkacak model, iddialı bir performans sunacak gibi görünüyor.

Kısa süre önce F11 Pro ve F11 modellerini lanse eden Oppo, 2019 amiral gemisi Find Z üzerinde de aktif olarak çalışıyor. Gelen yeni bilgilere göre Oppo Find Z, kesin olarak gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden alıyor. 4.065 mAh pilinin olacağı söylenen amiral gemisi, çentiksiz bir tasarım üzerine kurulacak deniyor. Find X ve sundukları nedeniyle heyecanlandıran telefonun, 5G desteğine ya da 5G’li bir versiyona sahip olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Yukarıdaki bilgiler direkt olarak resmi ağızlardan gelirken, telefonun kızaklı bir ön kamera sistemi kullanması bekleniyor. Burada ön kameranın ekrana entegre edilme ihtimali de bulunuyor. Modelin parmak izi sensörü ise kesin olarak ekrana entegre geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Find Z modelinde yer alacak 10x kamera teknolojisi hakkında neler biliyoruz?

Bu teknoloji MWC 2019 kapsamında duyurulduğu kadarıyla üçlü bir kurulum üzerine kuruluyor. 10x zoom için 48 megapiksel ana kamera + 120 derece ultra geniş açı kamera ve özel telefoto kamera bir araya geliyor. Yatay konumda yerleştirilen lens kombinasyonuna ışığı prizma ile aktaran şirket, burada periskop’lardan ilham alınan bir tasarım kullanıyor. Hem ana hem de zoom kameraya optik görüntü sabitleme koyan firma, bu modülü oldukça ufak tasarladığını da belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy S10 ailesi