reklamı kapat

POPÜLER

Oppo Reno

10x zoom yetenekli amiral gemisi Oppo Reno hakkında sevindiren açıklama

Son dönemde gündemde düşmeyen amiral gemisi akıllı telefon modeli Oppo Reno hakkında sevindiren bir resmi açıklama yapıldı.

Oppo Reno, hatırlarsınız kısa süre önce büyük bir sızıntıyla gündemde gelmişti. Sızan bu detaylarına aşağıda yer verdiğimiz telefon, üst düzey bir şirket yetkilisine göre yüzde 93.1 gibi oldukça yüksek ekran gövde oranına ulaşacak. Bu açıdan çok ince çerçevelere sahip olacağı söylenen telefon, sevindirici şekilde bir çentiğe ya da ekran deliğine de sahip olmayacak. Bu bilgiler ışığında gövdeden çıkan bir ön kamera sistemi kullanacağı tahmin edilen telefon, firmanın tasarım konusunda üzmeyeceği bir amiral gemisi olacak izlenimi yaratıyor. Find X ile bu konuda neler yapabileceğini çok iyi gösteren Oppo, yeni modelini 1080×2340 piksel dinamik AMOLED ekran üzerine kuruyor. Bu ekranın HDR10+ desteğine sahip olduğu söylenirken, modele gücünü 7 nm Snapdragon 855 işlemci veriyor. Bu işlemci 8 GB ya da 10 GB RAM ile desteklenebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dahili depolaması 256 GB (UFS 2.1) olan amiral gemisi, 4.065 mAh bir pil üzerine kuruluyor. Bu pil tam 50W gücü bulunan Super VOOC 4.0 desteğiyle geliyor. Bu sayede telefon 40 dakikada tamamen doldurulabiliyor. Modelin en çok kameraları dikkat çekiyor. Cihazın arkasında ilk olarak 48 megapiksel Sony IMX586 sensörlü F1.5 – F2.4 değişken diyaframlı ana kamera karşımıza çıkıyor. Buna 120 derece ultra geniş açı kamera ile 10x zoom getiren 16-1600 mm kamera eşik ediyor. Üçlü sistemin en altında yer alan bu 10x kamera, persikop’lardan ilham alan bir tasarım kullanıyor. Bu kamera ile çekilen daha önce sızan örnekler direkt olarak burada yer alıyor.

Merak uyandıran Oppo Reno kaça satılacak?

Modelin 5G desteğine ve 5.000 mAh pile sahip Oppo Reno 5G isimli bir versiyon bulunuyor. Buna ek olarak 512 GB (UFS 3.0) depolamalı, 5.000 mAh pile sahip ve 12 GB RAM taşıyan bir Lamborghini versiyonu da yolda bulunuyor. Başlangıç fiyatı yaklaşık 745 dolar olan telefon, Lamborghini versiyonuyla tam 1.500 dolar seviyesine kadar çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Amiral gemisi denildiği zaman akla ilk gelen Samsung Galaxy S10 ailesi