reklamı kapat

POPÜLER

Samsung kablosuz televizyon
Samsung kablosuz televizyon

Samsung’dan dikkat çeken “kablosuz televizyon” çalışması

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, televizyon sektöründe devrim yaratacak yeni bir model üzerinde çalışma gösteriyor.

Samsung, dünyanın en büyük televizyon üreticileri arasında yer alıyor. Bu alanda LG ile ciddi bir rekabet içerisinde bulunan firma, kişilere geniş bir ürün gamı sunuyor. Ortaya çıktığı kadarıyla büyük şirket gelecek için önemli bir çalışma içerisinde bulunuyor. Samsung gerçek anlamda kablosuz bir televizyon modeli geliştiriyor. Kişiler şu an televizyonlarının kablosunu gizlemek için türlü yollar deniyor. Kabloları gizlemek için duvarın içinden geçirenler bile bulunuyor. İşte bunu bitirmek isteyen firma, kablosuz olarak enerji aktarımı yapabilecek bir model tasarlıyor. Şimdilik patent çizimlerinde görülen bu modelin, arkasına konumlandırılan elektromanyetik bar ile aşağıdaki üniteden enerji toplayabileceği ve çalışabileceği belirtiliyor. Yani temel olarak bir kablosuz şarj sistemine sahip olacak TV, görüntüyü de kablosuz olarak alarak çirkin kablo görüntülerini ortadan kaldıracak gibi görünüyor. Elbette tam olarak ne zaman çıkacağı bilinmeyen bu model ya da modeller, şimdiden oldukça güzel görünüyor. Gerçekten artık kabloları hayatımızdan çıkarmak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung kablosuz televizyon

Samsung, kablosuz televizyon dışında önemli bir adım daha atıyor

Geçen ay bir açıklama yapan Samsung, 2018 ve 2019 akıllı televizyon modellerine iTunes ve AirPlay 2 desteğinin geleceğini müjdeledi. Bu konuda Apple ile anlaşarak bir ilke imza atan firma, bu sayede iTunes film ve dizilerini direkt olarak akıllı televizyon modelleri üzerinden erişime açıyor. Apple’ın kablosuz aktarım standardı olan AirPlay 2 aracılığıyla iCihazlar ile pürüzsüz bir bağlantı kuracak televizyonlar, gerçekten önemli bir altyapı kazanmış görünüyor. 2019 modellerde yerleşik olarak sunulacak iTunes ve AirPlay 2 desteğinin, 2018 modellere yazılım güncellemesi ile geleceği belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Şirketin katlanabilir telefonu Galaxy Fold