reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Air
MacBook Air

İddia: Yeni MacBook Air için tasarım tam olarak böyle olacak

Geçtiğimiz günlerde renkli bir kişiliğe sahip olacağı açıklanan yeni MacBook Air için tasarım tam olarak böyle olacak  gibi görünüyor.

iMac’lerin renkli olacağı bilgisini veren sızıntı kaynağı Jon Prosser, yeni nesil MacBook Air modelinin de birden fazla renkle geleceğini iddia etmişti.

Bu açıdan bir sonraki MacBook Air modeli en az yedi farklı renk seçeneği sahip olacak bilgisi gündemde ses getirmişti.

Jon Prosser şimdi ise yeni MacBook Air için tasarım görseller (Taslak ancak gerçek görsellerden hazırlanma) yayımladı. Kaynak eğer haklıysa merak edilen yeni model tam olarak sayfadaki tasarımı benimsiyor.

En üstte düşünülen renk seçeneklerine kadar görebileceğiniz dizüstü, siyah değil beyaz çerçeveler taşıyor. Touch ID’ye sahip olan dizüstü, bünyesinde iki tane USB-C portu taşıyacak bilgisi veriliyor.

Bu MacBook Air’in gövdesi aslında “sabit kalınlıkta olduğundan” bir MacBook Pro gibi görünüyor. Ancak Apple’ın yeni MacBook Pro’da SD kart yuvası gibi ekstra portlar kullanacağı biliniyor. Bu açıdan burada bir MacBook Pro’ya bakmıyoruz.

Jon Prosser, yeni MacBook Air’in gücünü Apple M2 işlemciden alacağını da aktarıyor. Apple’ın bu ürünü “Air” takısı olmadan lanse etme ihtimali de bulunuyor. Ancak bunlar henüz kesinleşmiş detaylar değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni MacBook Air dışında Apple’dan başka ürünler de geliyor

Daha önce de aktardığımız üzere 14 inç ve 16 inç ekranlara sahip M1 / M1x ya da M2 işlemcili yeni MacBook Pro modelleri de kesin olarak yolda.

Firmadan ayrıca M1 / M1x ya da M2 işlemcili 32 inç iMac modeli de bekleniyor. Aynı zamanda firmanın yine M1 / M1x ya da M2 işlemcili bir “ufak boyutlu” Mac Pro geliştirdiği de biliniyor.

Ayrıca Apple’ın yeni AirPods Pro ve AirPods 3 için tanıtım hazırlığı yaptığı da biliniyor. Bu her iki ürünün de yakında gelme ihtimali bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın