reklamı kapat

POPÜLER

Apple M1 MacBook Air Apple Silikon

Yeni tasarıma sahip Apple Silikon işlemcili MacBook’lar ne zaman geliyor?

Apple Silikon işlemcili yeni nesil MacBook Air ve MacBook Pro modelleri halen eski tasarımı kullanıyor. Yeni tasarım ise yolda.

Apple Silikon (Apple M1) işlemcili MacBook Air ve MacBook Pro, firmanın uzun süredir kullandığı, aslında halen modern sayılan eski tasarımı kullanıyor. Ancak artık bu tasarımın güncellenmesi, özellikle ekran çerçevelerinin inceltilmesi gerekiyor. İşte bunu yapacak modeller aktarıldığı kadarıyla 2021’nin ikinci yarısında resmi olarak geliyor. Bu modellerin Apple M2 isimli bir işlemci ile geleceği düşünülüyor. Elbette yeni tasarımın henüz nasıl olacağı bilinmiyor. Ancak tasarım güncellemesi sadece MacBook’lara özel kalmayacak. Apple Silikon işlemcili yeni bir tasarım taşıyan iMac ile mevcut sistemden çok daha ufak Apple Silikon’lu bir Mac Pro modeli de yolda bulunuyor.

Apple Silikon / Apple M1 işlemcili MacBook Air, MacBook Pro ve Mac mini için tam Türkiye fiyatları şöyle:

Fiyatlara tekrar baktığımız zaman Apple M1 işlemcili 13 inç MacBook Air modeli için 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel versiyon sunuluyor. İlginç olarak diğer tüm modellerden fark olarak 8 değil 7 çekirdekli GPU taşıyan alttaki sürüm 10.999 TL‘den, diğeri 13.699 TL‘den başlıyor. M1 işlemcili 13 inç MacBook Pro için de 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel seçenek mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir seçenek 14.299 TL‘den, diğeri 16.499 TL‘den başlıyor. Apple M1 işlemcili Mac mini için de diğerleri gibi 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel versiyon mevcut. Bunlardan birisi 7.899 TL, diğeri ise 10.099 TL‘den başlıyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’lerin LiDAR sistemine yakında bakın