reklamı kapat

POPÜLER

Apple MacBook Pro MacBook Air

Apple’ın MacBook Pro Touch Bar’ı için düşündüğü yeni planı

Teknoloji devi Apple’ın aldığı yeni bir patent ortaya çıkmış durumda. Bu patent üzerinden yeni bir MacBook Pro özelliği öğreniliyor.

Apple Silikon (Apple M1) işlemcili MacBook Air ve MacBook Pro, biliyorsunuz eski tasarımı kullanıyor. 2021’nin ikinci yarısında resmi olarak tasarımları değiştirilecek modellerden yeni nesil MacBook Pro’nun TouchBar biriminde, Apple’ın aldığı patente bakılırsa Force Touch desteği de yer alacak. Bu henüz yüzde 100 değil ancak patent açık olarak bunu gözler önüne seriyor. Force Touch ile TouchBar’a basınç hassasiyeti getirecek firma, bu sayede bu dokunmatik OLED barı çok daha işlevsel hale getirecek gibi görünüyor. Ancak kullanıcılar buna çok da heyecanlanmıyor. Çünkü TouchBar birimi genel olarak beğenilmiyor ve çoğu kişi bu donanımın artık kaldırılmasının istiyor.

Apple Silikon / Apple M1 işlemcili MacBook Air, MacBook Pro ve Mac mini için tam Türkiye fiyatları şöyle:

Fiyatlara tekrar baktığımız zaman Apple M1 işlemcili 13 inç MacBook Air modeli için 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel versiyon sunuluyor. İlginç olarak diğer tüm modellerden fark olarak 8 değil 7 çekirdekli GPU taşıyan alttaki sürüm 10.999 TL‘den, diğeri 13.699 TL‘den başlıyor. M1 işlemcili 13 inç MacBook Pro için de 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel seçenek mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir seçenek 14.299 TL‘den, diğeri 16.499 TL‘den başlıyor. Apple M1 işlemcili Mac mini için de diğerleri gibi 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel versiyon mevcut. Bunlardan birisi 7.899 TL, diğeri ise 10.099 TL‘den başlıyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’lerin LiDAR sistemine yakında bakın