reklamı kapat

POPÜLER

Apple M1 MacBook Air Apple Silikon

Apple’ın MacBook tarafındaki yeni planı: “Mat Siyah”

Apple’ın MacBook tarafındaki yeni bir planı patent üzerinden ortaya çıktı. Firma başta MacBook modelleri olmak üzere ürünlerini “Mat Siyah” yapmak istiyor.

Apple M1 işlemcili yeni nesil MacBook Air / Pro ve Mac mini gündemden düşmüyor ve firma yeni modeller geliştiriyor. Firma ayrıca geleceğe yönelik yeni bir çalışma içerisinde de bulunuyor. Alınan patente göre Apple ciddi ciddi ürünlerini mat siyah renkte çıkarmak adına çalışmalar içerisinde bulunuyor. Burada özellikle MacBook tarafının adı geçiyor ve alüminyum kasada aşırı derin yansımasız siyah modeller gelecekte karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Şimdilik Apple’ın mat siyah ürünler hazırladığı konusunda kesin kanıtlar bulunmuyor ancak alınan patentler genelde gerçeğe dönüşüyor. Mat siyah iPad ve iPhone modelleri de gelecek planları dahilinde olabilir yorumları geliyor.

Apple M1 işlemcili MacBook Air / Pro ve Mac mini için Türkiye fiyatları nasıldı?

Fiyatlara tekrar baktığımız zaman M1 işlemcili 13 inç MacBook Air modeli için 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel versiyon sunuluyor. İlginç olarak diğer tüm modellerden fark olarak 8 değil 7 çekirdekli GPU taşıyan alttaki sürüm 10.999 TL‘den, diğeri 13.699 TL‘den başlıyor. M1 işlemcili 13 inç MacBook Pro için de 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel seçenek mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir seçenek 14.299 TL‘den, diğeri 16.499 TL‘den başlıyor. M1 işlemcili Mac mini için de diğerleri gibi 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel versiyon mevcut. Bunlardan birisi 7.899 TL, diğeri ise 10.099 TL‘den başlıyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’lerin LiDAR sistemine yakında bakın