reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro LiDAR

iPhone 12 Pro’lardaki LiDAR’ın gücünü gösteren video [İzle]

iPhone 12 ailesinin Pro modelleri bünyelerinde LiDAR sensörü taşıyor. İşte bu sensör ile çok güzel imkanların kapısı aralanıyor.

iPhone 12 ailesi biliyorsunuz 12 Mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinden oluşuyor. Bu modellerden 12 Pro ve 12 Pro Max, yeni nesil iPad Pro gibi LiDAR sensörüne sahip. Bu Apple’ın “tarayıcı” olarak da aktardığı sensör, firma tarafından şu şekilde tanımlıyor: “Çığır açan LiDAR Tarayıcısı, hiçbir mobil aygıtta daha önce mümkün olmayan becerileri mümkün kılıyor. Foton düzeyinde ve nano saniye hızında çalışan LiDAR Tarayıcısı, etraftaki nesnelerin mesafesini 5 metreye kadar ölçebiliyor ve hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabiliyor.” Bunun son kullanıcıya etkisi daha çok fotoğraf tarafında otomatik netleme / bokeh ve AR uygulamalarında oluyor. Ancak sürecin bir de AR ile bağlantılı olarak tarama tarafı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üç boyutlu tasarım alanında çalışanların yakından ilgilendiği bu taraf, özellikle buradan elde edebileceğiniz “3d Scanner App” uygulamasında kendisini gösteriyor. Bu uygulama tarama sürecini etkileyici şekilde görselleştiriyor ve gerçek objeleri saniyeler içerisinde oldukça yüksek kalitede 3D sanal objeler haline getirebiliyor. Bunun için yukarıdaki videoyu mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu altyapı gerçekten çok büyük bir gelecek vadediyor ve buna özellikle 3D tasarımcılar fazlasıyla seviniyor. Bu kişilerin çoğu artık temel 3D taramaları için üçüncü parti donanımlara ihtiyaç duymuyor.

iPhone 12 ailesinin yurt dışı satış fiyatları şöyle

Apple’dan yapılan resmi açıklamaya göre yeni telefonlardan 12 Mini’nin başlangıç fiyatı (64 GB) 699 dolar seviyesinde. 12 için başlangıç fiyatı (64 GB) 799 dolar seviyesinde. 12 Pro için başlangıç (128 GB) 999 dolar, 12 Pro Max ise 128 GB için 1.099 dolardan başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Operatör merkezli bir sızıntıya göre 12 Mini için Türkiye’de kişilerin 10 bin TL‘yi gözden çıkarması gerekiyor. Yine sızıntılara göre iPhone 12’nin başlangıç fiyatı ise 11 bin TL seviyesinde olacak gibi görünüyor. 12 Pro için başlangıç 15 bin TL, 12 Pro Max için başlangıç ise tam 17 bin TL seviyesinde yer alıyor. En üstte ise fiyat 20 bin TL’yi buluyor. Ancak bunlar halen kesinleşmiş değil.

Bunlar da ailenin tanıtım videoları: