reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max’e özel LiDAR imkanı: “Boy ölçme”

Teknoloji devi Apple’ın çok dikkat çeken iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max modelleri için AR tabanlı özel bir imkanın sunulduğu ortaya çıkmış durumda.

iPhone 12 ailesinde artık bildiğiniz üzere dört farklı telefon yer alıyor. Burada 12 Mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modelleri bizleri karşılıyor. Bu modellerden iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max arasında bir LiDAR sensörü yer alıyor. Apple bu donanımı şu şekilde tanımlıyor: “Pro serisi, bir sahnenin ışık mesafesini ölçme ve piksel derinliği bilgilerini kullanma özelliğini sağlayan yepyeni LiDAR Tarayıcısı geliyor. Bu teknoloji daha hızlı ve daha gerçekçi AR deneyimleri sağlıyor ve loş ışıklı sahnelerde fotoğraflar ve videolarda daha yüksek doğruluk ve daha düşük çekim zamanı için otomatik odaklamayı 6 kat iyileştirir.” İşte bu donanım ile 12 Pro ve 12 Pro Max kişilerin boylarını da ölçebiliyor. Yerleşik “Ölçüm / Measure” uygulaması üzerinden çalışan özellik, ilginç olarak oturan kişilerin boylarını da doğru şekilde verebiliyor. Bu özellik fotoğraf ile çalışmıyor. Ölçüm için kişinin karşınızda olması ve kameranın LiDAR ile beraber canlı olarak ölçüm yapması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 Pro dahil ailenin yurt dışı satış fiyatları nasıl?

Apple’dan yapılan resmi açıklamaya göre iPhone 12 Mini’nin başlangıç fiyatı (64 GB) 699 dolar seviyesinde. 12 için başlangıç fiyatı (64 GB) 799 dolar seviyesinde. 12 Pro için başlangıç (128 GB) 999 dolar, 12 Pro Max ise 128 GB için 1.099 dolardan başlıyor. Telefonların Türkiye fiyatları henüz belli değil. Sızan fiyatlar ise burada yer alıyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER