reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro tiktok

iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max LiDAR’ını kullanan ilk TikTok AR filtresi geldi

iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max’te yer alan LiDAR sensörünü kullanan ilk TikTok AR filtresi geldi. İşte bilinmesi gereken detaylar;

iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max, 12 ve 12 Mini’den farklı olarak arkalarında bir LiDAR sensörü taşıyor. Apple’ın ilk olarak iPad Pro’lara eklediği bu özel donanım, ortamın derinliğini algılayabiliyor ve bu sayede çok iyi AR yani artırılmış gerçeklik deneyimi getiriyor. İşte bundan artık popüler sosyal medya TikTok da yararlanıyor. Firma tarafından yayımlanan aşağıda gördüğünüz yeni AR filtresi, LiDAR’ı kullanarak ortamı tarıyor ve gerçek objeleri etkileşimli hale getiriyor. İlk filtrede dökülen konfetiler etraftaki objeler / eşyalar ve kişiye göre dökülüyor ve bu da çok güzel görünüyor. LiDAR’ı aktif olarak Snapchat de kullanıyor.

iPhone 12 Pro serisine özel olan LiDAR, iPhone 13 serisinde tüm modellerde olacak

Kısa süre önce ortaya atılan iddiaya göre yeni seride LiDAR sensörü tüm modellerde yer alacak. LiDAR’ı iPhone 12 ailesinde sadece Pro modellere koyan Apple, iPhone 13’lerde bu konuda farkı kaldıracak gibi görünüyor. Bu da gerçekten güzel görünüyor. LiDAR sensörü hem çok daha iyi artırılmış gerçeklik hem de portre modu için büyük önem arz ediyor.Yeni modeller ayrıca ABD dışında daha hızlı 5G desteği de sunacak. iPhone 13’lerin ekranları ise yüzde 90 ihtimalle aşağıdaki gibi olacak:

LiDAR için başka imkanlar da var