reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro kamerası için netleşen LiDAR detayı

Teknoloji devi Apple’dan yaz sonunda gelecek modellerin en çok merak edileni iPhone 12 Pro için LiDAR tarayıcı detayı netleşmiş gibi görünüyor.

Apple’dan 2020 sonunda dört yeni iPhone 12 modeli geliyor. İşte bu ailenin en üstündeki modeller iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max, sağlam kaynaktan gelen bir sızıntıya göre kesin olarak gelişmiş bir LiDAR tarayıcı ile geliyor. Aşağıdaki şablon ile kesinleşen bu detay, modellerin AR yani artırılmış gerçeklik konusunda çok iddialı olacağını gözler önüne seriyor. Üçlü kamera yanına gelen LiDAR, arka modülü tam olarak doldurmuş oluyor. Apple’ın ilk olarak yeni iPad Pro modellerinde kullandığı LiDAR tarayıcı, Apple tarafından şu şekilde tanımlıyor: “Çığır açan LiDAR Tarayıcısı, hiçbir mobil aygıtta daha önce mümkün olmayan becerileri mümkün kılıyor. Foton düzeyinde ve nano saniye hızında çalışan LiDAR Tarayıcısı, etraftaki nesnelerin mesafesini 5 metreye kadar ölçebiliyor ve hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabiliyor.” Bu sistem ortamında derinlik haritasını çıkarabiliyor ve böylece sanal objeleri gerçek hayata çok iyi konumlandırabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 Pro serisinin “Max” modelinde özel bir kamera donanımı daha yer alacak

Geçtiğimiz hafta yapılan sızıntıya göre tam 6,7 inç 120 Hz OLED ekrana sahip olacak 12 Pro Max modelinde sensör tabanlı görüntü sabitleme özelliği de olacak. Yani telefon yerleşik hareket sensöründen aldığı verileri hesaplayacak ve sensörü karşı hareket oluşturacak şekilde hareket ettirecek. Bu sayede görüntü sabitleme performansının çok iyi olacağı düşünülen telefon, bu sistemi video yanında fotoğraf yanında da aktif olarak kullanacak.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın her açıdan iyileştirilen 16 inç MacBook Pro modeli