reklamı kapat

POPÜLER

maske

ePTTAVM’den ücretsiz maske dağıtımı [Başvuru nasıl yapılır?]

Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkisini sürdürmeye devam ediyor. Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi. ePTTAVM, ücretsiz maske dağıtımına başlıyor.

Güncelleme: Sistem güncellendi. Başvuru e-Delet üstüne kaydırıldı. Tüm detaylar burada.

Türkiye’nin Milli Pazar Yeri, ePttAVM.com üzerinden vatandaşlara ücretsiz olarak maske sağlayacağını duyurdu. Kargo gönderimlerinin de PTT Kargo ile ücretsiz gerçekleştirileceğini belirtelim.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın almış olduğu karar doğrultusunda bu adres üzerinden kendiniz ve aile üyeleriniz için hiçbir ücret ödemeden koruyucuyu temin etmek mümkün. Koruyucu temini için, aile üyelerine ait bilgileri https://maske.epttavm.com adresindeki forma doldurmak yeterli. Vatandaşlar her hafta “1” paket koruyucu (5 adet) alma hakkı bulunuyor. Koruyucular, PTT Kargo ile ücretsiz olarak adreslere getiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

65 yaş ve üzeri kişilere ücretsiz maske sahibi olabilecek mi?

Sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşların ücretsiz koruyucu temininden yararlanamayacağı belirtiliyor. T.C. kimlik numaranız ile doğrulama yapıldıktan sonra belirtilen yaş kriterlerine uyulması durumunda koruyucuların sevkiyatının yapılacağını söyleyelim.

Ekrem İmamoğlu’ndan da konu hakkında açıklama gelmişti

Ücretsiz koruyucu temini ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda; “Sağlığımız için, zorunlu olarak bulunduğumuz toplu taşıma araçlarında ve ortamlarda lütfen maske kullanalım. T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın kararıyla online olarak ücretsiz maske temini sağlanmakta. Lütfen talep ediniz.” açıklamalarına yer verdi.

İlginizi çekebilir

Volvo XC40 Recharge Türkiye’ye ne zaman gelecek?