reklamı kapat

POPÜLER

Volvo XC40 Recharge elektirkli otomobil
Volvo XC40 Recharge elektirkli otomobil
Volvo XC40 Recharge elektirkli otomobil
Volvo XC40 Recharge elektirkli otomobil

Volvo XC40 Recharge Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Tamamen elektrikli otomobil modeli Volvo XC40 Recharge için üzücü bir Türkiye haberi geldi. Modelin satışı için uzun süre beklenecek.

Volvo, 2025 yılına kadar küresel satışlarının yüzde 50’sinin tamamen elektrikli modellerden oluşmasını hedefliyor. Geri kalan ise hibrit modellerden oluşacak açıklamasını yapıyor. İşte bu noktada büyük önem arz eden araçlardan olan Volvo XC40 Recharge, aldığımız bilgiye göre 2021 yılında Türkiye’de satışa sunulacak. Yani yollarda görmek için daha çok uzun süre beklenmesi gerekecek otomobil, Türkiye’deki meraklılarını üzmüş durumda. Henüz tahmin edebileceğiniz üzere Türkiye fiyatı belli olmayan elektrikli otomobil, firmanın yeni tasarım anlayışı ve gelecek altyapısı ile iddialı bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Ön bölümünde içten yanmalı bir ünite taşımamasından ötürü yaklaşık 30 litre ek bagaj hacmi barındıran elektrikli otomobil ile ilgili yeni detayların daha son paylaşılacağı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo XC40 Recharge güçlü bir model

Firmadan yapılan resmi açıklamaya göre XC40 Recharge, müşterilere bir Volvo’dan bekledikleri her şeyi verirken aynı zamanda modern çağın gereksinimlerine uygun 408 beygir güç üreten dört tekerlekten çekişe sahip güç ve aktarma sistemiyle tek bir şarjla 400 km’nin üzerinde (WLTP) menzil kullanıma sunuyor. Araçtaki hızlı şarj özelliği sayesinde bataryanın yüzde 80’i sadece 40 dakika içinde şarj edilebiliyor. Ayrıca araçta Android destekli bilgi-eğlence sistemi de sunuluyor. Bu sistem kullanım deneyimi ciddi şekilde geliştiriyor.

İlgili Video